Prezydent Brazylii przeszedł czwartą operację po ataku nożownika

TVN24


Prezydent Brazylii Jair Bolsonaro przeszedł w Sao Paolo operację przepukliny - wynika z opublikowanego w niedzielę oświadczenia pałacu prezydenckiego. Zabieg trwał ponad pięć godzin i zakończył się sukcesem.

Bolsonaro trafił na stół operacyjny w niedzielę o 7.35 rano czasu lokalnego. Zabieg trwał do 12.40 i zakończył się sukcesem. Brazylijski prezydent znajduje się w stanie stabilnym i dochodzi do siebie.

Interwencja chirurgiczna w jamie brzusznej prezydenta Brazylii była czwartą operacją, jaką przeszedł po tym, jak w został dźgnięty nożem w trakcie kampanii wyborczej.

Sprawca w więzieniu o maksymalnym rygorze

Do ataku na Bolsonaro doszło w 2018 roku. W jego efekcie obecny prezydent nie brał udziału debatach i zamiast tego skupił się na przemówieniach i komunikatach rozpowszechnianych w mediach społecznościowych.

Sprawcą ataku był 41-letni Adelio Bispo de Oliveira. Został on aresztowany, a w czasie śledztwa zeznał, że działał sam. De Oliveira, który według biegłych cierpi na problemy psychiczne, został zatrzymany na czas nieokreślony w jednostce psychiatrycznej więzienia o maksymalnym rygorze.

Jair Bolsonaro podczas rehabilitacji
twitter.com/jaribolsonaro

Autor: pqv//now / Źródło: tvn24.pl, Reuters

Tagi:
Raporty: