Rośnie liczba zakładników Hamasu. Wśród nich są obcokrajowcy

Źródło:
PAP

Nie 239 a 242 zakładników znajduje się aktualnie w rękach Hamasu - poinformowała w czwartek armia izraelska. To osoby uprowadzone przez Hamas podczas ataku, który miał miejsce 7 października. Według strony izraelskiej zakładnicy są przetrzymywani w Strefie Gazy. Ich liczba może jeszcze wzrosnąć.

W czwartek rzecznik armii Daniel Hagari powiedział, że wojsko poinformowało rodziny 242 osób, że ich bliscy są przetrzymywani w Strefie Gazy. Dotychczas armia izraelska informowała o 239 zakładnikach. - Liczba ta może się zmienić, bowiem armia cały czas sprawdza nowe informacje - dodał rzecznik.

Nadal kilkadziesiąt osób ma status zaginionych po ataku Hamasu i ich los nie jest znany.

CZYTAJ TEŻ: CNN: Izrael zaciska pierścień oblężenia wokół Gazy

Zakładników było jeszcze więcej

Portal Times of Israel zwraca uwagę, że dane o 242 zakładnikach nie uwzględniają pięciu osób, które wydostano ze Strefy Gazy, co oznacza, że 7 października w rękach Hamasu znalazło się co najmniej 247 osób.

Według danych armii izraelskiej z 29 października wśród zakładników przetrzymywanych przez Hamas są obywatele 25 krajów. Obcokrajowcy są również wśród osób zaginionych.

CZYTAJ TEŻ: Biden: widzimy druzgocące obrazy z Gazy

Hamas: w izraelskich ostrzałach zginęło ponad 50 zakładników

Hamas ogłaszał w październiku, po kolejnych ostrzałach izraelskich Strefy Gazy, że spowodowały one śmierć około 50 zakładników.

1 listopada Hamas podał, że siedmiu zakładników, w tym trzech cudzoziemców, zginęło w atakach na obóz uchodźców w mieście Dżabalija.

CZYTAJ TEŻ: "Ostatnia nadzieja Gazańczyków na ucieczkę". Co musisz wiedzieć o przejściu granicznym w Rafah

Autorka/Autor:FC / prpb

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: