Kanye West faworytem do tytułu "antysemity roku"

Źródło:
PAP, The Jerusalem Post

Raper Kanye West znalazł się w gronie finalistów czwartego dorocznego konkursu na "antysemitę roku", organizowanego przez organizację pozarządową StopAntisemitism - informuje agencja PAP, powołując się na portal Jerusalem Post. O tym komu przypadnie tytuł decydują internauci. "Zwycięzca" zostanie ogłoszony 11 grudnia.

Ye, powszechnie znany jako Kanye West, znajduje się w gronie faworytów do tytułu "antysemity roku 2022" obok Mohameda Hadida i Jona Minadeo II. Muzyk kilka miesięcy wcześniej stracił dostęp do swojego konta w mediach społecznościowych za wpis, w którym miała pojawić się sugestia o zagrożeniu i nawiązanie do Żydów. "Bawiliście się ze mną i próbowaliście wykluczać każdego, kto sprzeciwia się waszej agendzie" - cytowały tweet rapera media. Kontrowersyjne wypowiedzi sprawiły, że współpracę z Westem zerwało szereg światowych marek.

Konkursu na "antysemitę roku", faworyci

Jak podaje PAP, Mohamed Hadid jest palestyńsko-jordańskim deweloperem luksusowych nieruchomości i ojcem dwóch słynnych modelek, który m.in. wzywa do wymazania Izraela z mapy świata, a Żydów obwinia o swoje problemy finansowe. Z kolei Jon Minadeo II to założyciel antysemickiej organizacji Goyim Defense League (Liga Obrony Gojów).

- Chociaż ci trzej mężczyźni promują antysemityzm na trzy różne sposoby, są równie niebezpieczni - oceniła Liora Rez, dyrektor wykonawcza StopAntisemitism, cytowana przez "Jerusalem Post". - Wszyscy razem stanowili katastrofę dla dobrostanu Żydów w Stanach Zjednoczonych w 2022 roku - dodaje.

Kanye WestGotham/GC Images/Getty Images

Prezydent Izraela odniósł się do wypowiedzi Westa

Wypowiedzi Westa wzbudziły w ciągu ostatnich miesięcy reakcję nie tylko świata biznesu. Zachowanie rapera skomentował m.in. prezydent Izraela, Izaak Herzog. - Odpowiem jako obywatel Izraela, jako Żyd i jako człowiek: jestem niezmiernie zadowolony widząc tak powszechną negatywną reakcję na komentarze, które wygłaszał Kanye West. Bo niestety historia uczy nas, że zwykle zaczyna się od nienawiści względem Żydów, z obwiniania Żydów za pomocą okropnej retoryki. A ludzie stwierdzają, no wiesz, ok, on tak mówi.

ZOBACZ TEŻ: Rozwód Kim Kardashian i Kanye Westa. Celebrytka dostanie 200 tys. dolarów alimentów miesięcznie

Autorka/Autor:wac//am

Źródło: PAP, The Jerusalem Post

Źródło zdjęcia głównego: Gotham/GC Images/Getty Images