Wybuchy w zachodnim Iranie. "Drzwi i okna trzęsły się, ludzie opuszczali swoje domy"

Źródło:
PAP

Według lokalnych agencji prasowych i postów w mediach społecznościowych, w kilku miastach w zachodnim Iranie słychać było głośne wybuchy, ale ich charakter nie jest znany - informuje w niedzielę Reuters.

Po kilku podobnych incydentach w ostatnich miesiącach władze informowały, że irańskie wojsko prowadzi niezapowiedziane ćwiczenia obrony przeciwlotniczej.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Iran. Seria wybuchów

Gubernator miasta Asadabad powiedział, że usłyszano "przerażający dźwięk", ale jego pochodzenie nie było jasne, podała półoficjalna agencja informacyjna Fars. - Początkowo sądzono, że był to dźwięk burzy ze względu na warunki pogodowe, ale taka możliwość została wykluczona – powiedział urzędnik.

"Natężenie dźwięku w niektórych miejscach było takie, że drzwi i okna domów trzęsły się, a ludzie opuszczali swoje domy" – podał serwis informacyjny Rokna na swoim kanale Telegram.

Film opublikowany na Twitterze pokazał wybuchy, które wydawały się pochodzić z działka przeciwlotniczego. Reuters nie był w stanie zweryfikować materiału.

Napięcia na linii Iran-Izrael

Agencja wskazuje w tym kontekście na rosnące napięcia między Iranem a jego największym wrogiem Izraelem, podczas gdy Teheran prowadzi pośrednie rozmowy z Waszyngtonem o ratowaniu umowy nuklearnej Iranu z mocarstwami światowymi z 2015 roku.

Przywódcy izraelscy od dawna grozili akcją militarną przeciwko Iranowi, jeśli uznają dyplomację za ślepą uliczkę, nie prowadzącą do pozbawienia Teheranu broni jądrowej.

Autorka/Autor:mp

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock