TVN24 | Świat

Blisko pół miliona zakażonych w Iranie

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP

Liczba zakażeń koronawirusem od początku pandemii w Iranie przekroczyła 450 tysięcy. W ciągu ostatniej doby zdiagnozowano w tym kraju 3677 nowych przypadków SARS-CoV-2 - poinformowało ministerstwo zdrowia w Teheranie.

Oglądaj TVN24 w internecie>>>

Łącznie od wybuchu pandemii COVID-19 stwierdzono w Iranie 453 637 zakażeń koronawirusem. Bilans ofiar śmiertelnych wzrósł w ciągu doby o 207 (do 25 986).

Koronawirus rozprzestrzenia się we wszystkich 31 prowincjach kraju, ale prezydent Hasan Rowhani zakomunikował w zeszłym tygodniu, że pomimo rosnącej liczby przypadków nie planuje wprowadzenia całkowitej kwarantanny.

Irańskie władze poinformowały jednak, że niektóre ograniczenia zostaną ponownie wprowadzone w Teheranie i kilku innych miastach sklasyfikowanych jako "czerwone", czyli o największym ryzyku zakażenia koronawirusem.

KORONAWIRUS - NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. CZYTAJ RAPORT TVN24.PL >>>

Ostrzeżenia urzędników do spraw zdrowia

Władze Iranu, który ma największą liczbę ofiar śmiertelnych w związku z COVID-19 na Bliskim Wschodzie, złagodziły ograniczenia dotyczące normalnego życia w kwietniu, aby pomóc gospodarce kraju, dotkniętej między innymi z powodu sankcji wprowadzonych przez USA.

Irańscy urzędnicy do spraw zdrowia wielokrotnie ostrzegali, że złagodzenie restrykcji może doprowadzić do wzrostu liczby infekcji. Tłumaczyli, że sankcje, które zostały ponownie nałożone w 2018 roku po wycofaniu się USA z umowy nuklearnej Iranu z sześcioma mocarstwami z 2015 roku ograniczyły zdolność Teheranu do zwalczania pandemii. 

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP