Królowa Hiszpanii ruszyła na pomoc upadającej kobiecie. Media piszą o refleksie Letycji

Źródło:
El Español, People

Hiszpańska królowa Letycja ruszyła na pomoc kobiecie, która potknęła się i upadła, wchodząc na scenę, by odebrać wyróżnienie z rąk małżonki króla Filipa VI. Media piszą o "sprawdzonej profesjonalistce w radzeniu sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami" przypominając, że to nie pierwszy raz, gdy królowa wykazała się refleksem.

Królowa Letycja we wtorek przewodniczyła madryckim uroczystościom związanym z obchodami Światowego Dnia Czerwonego Krzyża i Czerwonego Półksiężyca. Małżonka króla Filipa VI wręczyła medale naukowcom prowadzącym badania nad rakiem, magazynowi "Ethic", Ukraińskiemu Czerwonemu Krzyżowi i Hiszpańskiemu Towarzystwu Geriatrii i Gerontologii - przekazał magazyn "People".

Uwagę mediów zwróciła szybka reakcja królowej na upadek jednej z laureatek wyróżnienia, która potknęła się wchodząc na scenę. Portal El Español udostępnił na Twitterze nagranie, na którym widać, jak królowa rzuca się na pomoc kobiecie, której natychmiast pomaga wstać mężczyzna stojący u jej boku i fotograf. Chwilę później królowa wręczyła medal i zamieniła słowo z laureatką, zidentyfikowaną przez El Español jako María de los Ángeles García Antón, starsza członkini zarządu Hiszpańskiego Towarzystwa Geriatrii i Gerontologii. 

ZOBACZ TEŻ: Wiadomość dla Karola III w przeddzień koronacji. Zapytano Brytyjczyków, czy monarchia jest dla nich ważna

Szybka reakcja królowej Letycji. "Jest sprawdzoną profesjonalistką"

"Królowa Letycja jest sprawdzoną profesjonalistką w radzeniu sobie z nieoczekiwanymi sytuacjami" - odnotowuje "People", wskazując na inne momenty, kiedy małżonka Filipa VI wykazała się refleksem i poczuciem humoru, np. kiedy przed rokiem śmiała się ze zbiegu okoliczności, wręczając nagrodę kobiecie ubranej w dokładnie taką samą sukienkę.

ZOBACZ TEŻ: Koronacja Karola III. Dziesięć najciekawszych stylizacji

Autorka/Autor:wac//am

Źródło: El Español, People