Izraelska armia: zabiliśmy kolejnego dowódcę Hamasu

Źródło:
PAP

Siły Obronne Izraela (IDF) poinformowały w niedzielę w mediach społecznościowych, że wyeliminowały kolejnego dowódcę Hamasu, który 7 października kierował atakami na kibuce Nirim i Nir Oz. Bilal al-Kedra miał zginąć w nalocie, który był wynikiem działań wywiadowczych agencji bezpieczeństwa Szin Bet i wywiadu wojskowego Amanu.

Terroryści 7 października rano wtargnęli do kibucu Nirim i zastrzelili pięć osób w ich domach. Interwencja kibucowej samoobrony spowolniła atak, jednak pięciu strażników straciło życie.

Czytaj również: "Izraelskie Bucze": dlaczego kibuce tak bardzo ucierpiały w wyniku ataku Hamasu

W kibucu Nir Oz hamasowcy zamordowali 25 osób, w tym sześcio- i czteroletnie dzieci, a także porwali ponad 80 mieszkańców. Wśród uprowadzonych jest historyk Alex Dancyg, obywatel RP.

Izraelskie wojsko w nocy uderzyło na ponad 100 celów

Al-Kedra, był dowódcą tzw. południowego batalionu Khan Junis w jednostce Nuchba (arb. elita), która według armii izraelskiej składa się z osób wyznaczonych do przeprowadzania ataków terrorystycznych, takich jak zasadzki, naloty, napady, infiltracja tunelami, a także do odpalania rakiet przeciwpancernych i pocisków.

Czytaj również: 35 tysięcy osób stłoczyło się na terenie szpitala. "Gaza jest przerażającą sceną zniszczenia"

Izraelskie wojsko podało, że w nocy z soboty na niedzielę uderzyło w ponad 100 celów, w tym centra dowodzenia Hamasu i Islamskiego Dżihadu, obiekty wojskowe, dziesiątki wyrzutni rakiet, stanowiska wyrzutni rakiet przeciwpancernych i punkty obserwacyjne. Wyeliminowano ponadto innych terrorystów Hamasu oraz Islamskiego Dżihadu.

Autorka/Autor:ks/dap

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: