Gwardia Putina dostanie miotacze ognia

Gwardia Narodowa Putina ćwiczy rozpędzienie demonstracji
Gwardia Narodowa Putina ćwiczy rozpędzienie demonstracji
Open Russia
Open RussiaGwardia Narodowa Putina ćwiczy rozpędzanie demonstracji

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych Rosji podpisało kontrakt na dostawę 120 reaktywnych miotaczy ognia Trzmiel - napisał rosyjski portal gazeta.ru. Trafią do utworzonej przez prezydenta Władimira Putina Gwardii Narodowej.

"Miotacze ognia powinny znaleźć się w magazynach MSW do września 2016 r. Wartość kontraktu opiewa na 7,5 mln rubli (ponad 400 tys. zł)" – napisał portal gazeta.ru.

Portal dziennika "Kommersant" podaje, że zmodyfikowane miotacze ognia, które trafią do Gwardii Narodowej, są przeznaczone do likwidacji ukrytych stanowisk ogniowych w miastach. Są wykorzystywane także do niszczenia schronów czy lekkich pojazdów opancerzonych.

Trzmiele były wykorzystywane przez radzieckie wojska w czasie walk w Afganistanie (w latach 80. zeszłego wieku). Używane były również w wojnie Rosji z Czeczenią.

W szeregach formacji

Na początku kwietnia prezydent Władimir Putin wydał dekret, na mocy którego wojska wewnętrzne MSW zostały przekształcone w Gwardię Narodową. Ich celem, jak podano, jest "zapewnienie bezpieczeństwa państwa i obywateli", w tym walka z ekstremizmem i terroryzmem.

Rozmówca agencji Interfax powiedział, że w szeregach formacji będzie służyć od 350 do 400 tysięcy osób. - 200 tys. z nich będą pochodzić z wojsk wewnętrznych MSW, inni - ze specjalnych oddziałów policji – stwierdził.

Autor: tas//rzw / Źródło: Kommersant, gazeta.ru, Interfax

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Pozostałe wiadomości