Program "Wiesti Niedieli" został uznany za najlepszą informacyjną audycję telewizyjną w Rosji w 2014 roku i otrzymał nagrodę TEFI, przyznawaną przez Akademię Rosyjskiej Telewizji. Nadawane w niedzielne wieczory "Wiesti" to sztandarowy propagandowy program, emitowany na antenie stacji Rossija-1. W ubiegłym roku prowadzący Dmitrij Kisielow zasłynął m.in. stwierdzeniem, że Rosja jest "jedynym państwem, zdolnym zmienić USA w radioaktywny popiół".
Show Dmitrija Kisielowa to godzinny program informacyjny poświęcony "bieżącej sytuacji na świecie". Niemal każdy odcinek poświęcony jest wydarzeniom na Ukrainie i "roli Stanów Zjednoczonych w wywoływaniu konfliktu w Donbasie", a prowadzący nie przebierając w słowach i środkach wyrazu krytykuje "ukraińską juntę".
To Kisielow pokazywał, ile czasu armii rosyjskiej zajmie dojście do Warszawy i Berlina "na paradę zwycięstwa", przekonywał też, że Rosja jest jedynym państwem, którego potencjał nuklearny jest w stanie zamienić USA w radioaktywny popiół.
Sam Dmitrij Kisielow jest redaktorem naczelnym agencji informacyjnej Rossija Siegodnia, przekształconej z RIA Novosti. Jest wyjątkowo aktywnym krytykiem Zachodu, m.in. dlatego trafił na listę osób objętych sankcjami przez Unię Europejską.
Nagroda za akcję społeczną
Za "wydarzenie sezonu telewizyjnego" uznano akcję "Nieśmiertelny pułk". 9 maja, gdy w Rosji obchodzony jest Dzień Zwycięstwa, potomkowie żołnierzy Armii Czerwonej przechodzą centralnymi ulicami swoich miast z portretami swoich krewnych, którzy walczyli w II wojnie światowej.
Akcja została wymyślona i przeprowadzona po raz pierwszy w 2012 roku przez dziennikarzy lokalnej telewizji TV2 z Tomska. W 2015 roku odbyła się już w ponad 500 miastach w 15 krajach. "Nieśmiertelny pułk" wygrał z filmem "Krym. Droga do ojczyzny" o tym, w jaki sposób przeprowadzono aneksję półwyspu, nominowanym w tej samej kategorii.
Nagrody TEFI uznawane są za najbardziej prestiżowe nagrody telewizyjne w Rosji. Są przyznawane przez Akademię Rosyjskiej Telewizji od 1995 roku. Według pomysłodawców stanowiły rosyjski odpowiednik amerykańskiej nagrody Emmy.
Debata Faktów. Rosja Putina
Źródło: president.gov.by
Steven Seagal został obywatelem Rosji. Na nagraniu: wizyta u prezydenta Białorusi, Aleksandra Łukaszenki
Teraz oglądasz
Jaka jest Rosja Putina? Debata "Faktów"
Teraz oglądasz
Kurczab-Redlich: czy normalny jest człowiek, który zawsze, na każde spotkanie spóźnia się o kilka godzin?
Teraz oglądasz
Iwanow: najskuteczniejszą bronią w walce z Putinem zniesienie wiz dla Rosjan
Teraz oglądasz
Prof. Mikołaj Iwanow: Putin jest niezwykle zdolnym, energicznym menadżerem
Teraz oglądasz
Iwanow: Putin to jest prawdziwy człowiek KGB, zadbał o to, by otoczenie było mu wierne
Teraz oglądasz
Gen. Balcerowicz: Rosja nie porwie się na wojnę z Zachodem
Teraz oglądasz
Kostrzewa-Zorbas: Rosji nie stać na wojnę światową, nawet z sojusznikami
Teraz oglądasz
Kim tak naprawdę jest Władimir Putin? Zastanawia się Waldemar Dziak
Teraz oglądasz
Putin "odwraca uwagę NATO", by stworzyć z Ukrainy satelitę
Teraz oglądasz
Bez sankcji Rosja prowadziłaby jeszcze bardziej agresywną politykę
Teraz oglądasz
Rokita: Rosjanie cały czas ryzykują wojnę i na tym polega ich siła
Teraz oglądasz
Rokita: nie mamy do czynienia z psychopatą
Teraz oglądasz
„Wszystko jest rewelacyjnie. Nie chcemy, żeby ktoś to zepsuł”
Teraz oglądasz
Gościem trzeciej części debaty był Adam Michnik
Teraz oglądasz
Michnik: Putin był przekonany, że wejdzie na całą wschodnią Ukrainę jak na Krym
Teraz oglądasz
Michnik: obsesją Putina jest Majdan na Placu Czerwonym