TVN24 | Świat

"Bohater naszych czasów" na muralu w Genewie

TVN24 | Świat

Autor:
momo\mtom
Źródło:
tvn24.pl, PAP

Uśmiechnięty Aleksiej Nawalny składa dłonie w kształt serca - taki mural pojawił się niedawno w Genewie, gdzie w środę spotkali się prezydenci USA i Rosji. Sytuacja rosyjskiego opozycjonisty ma być jednym z głównych tematów szczytu Biden-Putin.

W środę w Genewie odbywa się pierwsze oficjalne spotkanie nowego prezydenta USA Joe Bidena z przywódcą Rosji Władimirem Putinem. Spotkanie rozpoczęło się około godziny 13 w willi La Grange nad Jeziorem Genewskim i ma potrwać od czterech do nawet pięciu godzin. Po dwóch sesjach rozmów, także w poszerzonym składzie, planowane są osobne konferencje prasowe prezydentów. Jako pierwszy przed dziennikarzami wystąpi Władimir Putin.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Podczas szczytu różnicę stanowisk z pewnością wywoła temat praw człowieka, a szczególnie więzionego w kolonii karnej rosyjskiego opozycjonisty Aleksieja Nawalnego. Administracja USA domaga się jego natychmiastowego uwolnienia. Moskwa odrzuca oskarżenia o próbę jego otrucia i ostro odpowiada, że Stany Zjednoczone nie mogą ingerować w jej wewnętrzną politykę.

CZYTAJ WIĘCEJ: Tematów jest wiele, w niektórych mogą się nawet porozumieć. O czym będą rozmawiać Biden i Putin?

W ostatnich dniach w Genewie pojawił się mural z podobizną Nawalnego, składającego dłonie w kształt serca. Obok widnieje napis w języku francuskim: "Bohater naszych czasów". Nie wiadomo, kto jest autorem dzieła. Malunek nawiązuje do podobnego muralu w Petersburgu, który szybko został zamalowany przez rosyjskie władze. 

Autor:momo\mtom

Źródło: tvn24.pl, PAP