Popularny muzyk z raną postrzałową klatki piersiowej. Zwycięzca "The Voice" w szpitalu

Źródło:
BBC

Piosenkarz Kendji Girac, zwycięzca francuskiej edycji popularnego talent show "The Voice", trafił w stanie ciężkim do szpitala w Bordeaux. Ma ranę postrzałową klatki piersiowej - informuje BBC.

Do zdarzenia doszło w niedzielę koło godziny 5:30 w miejscowości Biscarrosse, około 50 kilometrów od Bordeaux - w pobliżu recepcji kempingu, gdzie Girac przebywał od kilku dni. Francuskie media podały, że podczas wstępnych rozmów ze śledczymi 27-latek przyznał, że sam niewłaściwie obchodził się z bronią palną. Według tych doniesień Girac miał postrzelić się pistoletem zakupionym w sklepie ze starociami. – To nie była gangsterska strzelanina. To wypadek. Bawił się tym i... "bam" – powiedział agencji AFP mężczyzna imieniem Emilio, który twierdził, że jest wujkiem Giraca.

Ranny muzyk został przewieziony do szpitala w Bordeaux. Jak podają media, jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo. W piątek Kendji Girac miał wystąpić w Marsylii podczas uroczystości związanych z organizacją igrzysk olimpijskich.

ZOBACZ TEŻ: Przeszukanie w domu Alaina Delona. U aktora znaleziono broń i amunicję bez pozwolenia, usłyszał zarzuty

Kim jest Kendji Girac

Kendji Girac to pseudonim sceniczny 27-letniego Kendjiego Maille, który dorastał w katalońskiej społeczności romskiej. Popularność zyskał w 2013 roku dzięki swojej wersji piosenki rapera Gimsa. Rok później wygrał francuski program rozrywkowy "The Voice France". Po tym sukcesie wydał pięć albumów studyjnych. Jego hity "Color Gitano" i "Andalouse" mają setki milionów wyświetleń na YouTube.

Kendji GiracShootpix/PAP/Abaca

ZOBACZ TEŻ: Rok po wypadku Jeremy Renner pokazał "powód numer jeden powrotu do zdrowia"

Autorka/Autor:asty//am

Źródło: BBC

Źródło zdjęcia głównego: Shootpix/PAP/Abaca