Gwałtowny wzrost zakażeń koronawirusem we Francji

Autor:
pp
Źródło:
PAP
Prof. Gańczak: nowe subwarianty pukają do naszych drzwi
Prof. Gańczak: nowe subwarianty pukają do naszych drzwiTVN24
wideo 2/3
TVN24Prof. Gańczak: nowe subwarianty pukają do naszych drzwi

Ponad 70 tysięcy nowych zakażonych koronawirusem w ciągu doby we Francji. Minister zdrowia przekazał, że ma to związek z pojawieniem się nowego wariantu BQ1.1. Zarekomendował powtarzanie szczepień co sześć miesięcy oraz noszenie masek w miejscach publicznych.

W ciągu doby odnotowano we Francji 71 597 nowych zakażeń koronawirusem - wynika z danych Agencji Zdrowia Publicznego. Obecnie na 100 tysięcy mieszkańców Francji choruje 597 osób, a wskaźnik reprodukcji koronawirusa wynosi 1,2. W szpitalach umiera w ciągu doby około 70 osób, u których zdiagnozowano COVID-19.

Minister zdrowia Francois Braun przekazał, że gwałtowny wzrost zakażeń ma związek z pojawieniem się nowego wariantu BQ1.1. Zarekomendował powtarzanie szczepień przeciwko koronawirusowi co sześć miesięcy oraz noszenie masek w miejscach publicznych mimo braku oficjalnego nakazu.

Brak leków przeciwgorączkowych oraz antybiotyków w aptekach, w tym amoksycyliny, szef resortu zdrowia tłumaczył w wywiadzie w mediach problemami w dystrybucji oraz wzrostem infekcji grypowych, covidowych, a także przypadków zapalenia oskrzeli w okresie jesiennym.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości