Nożownik z Annecy we Francji oskarżony o usiłowanie zabójstwa

Autor:
akr//now
Źródło:
PAP

W sobotę francuscy sędziowie przedstawili wstępne zarzuty mężczyźnie podejrzanemu o atak nożem na czworo małych dzieci i dwoje dorosłych w parku we francuskim mieście Annecy w Alpach - podało France24. Mężczyzna został oskarżony o usiłowanie zabójstwa i zbrojny opór.

Podejrzany to 31-letni uchodźca z Syrii, który na stałe mieszka w Szwecji. Jego nazwisko nie zostało ujawnione.

Prokurator Line Bonnet-Mathis powiedziała na konferencji prasowej, że mężczyzna został doprowadzony do sądu, gdzie postawiono mu zarzuty usiłowania zabójstwa i zbrojnego oporu. Przebywa w areszcie w oczekiwaniu na dalsze śledztwo.

Ofiary ataku w lepszym stanie zdrowia

Prokurator poinformowała, że ofiary nie są już w stanie zagrażającym życiu. Dzieci w wieku od 22 miesięcy do 3 lat przebywają w szpitalu w pobliskim Grenoble, gdzie odwiedził je w piątek prezydent Francji Emmanuel Macron.

Sześć osób, które było ofiarami - czworo małych dzieci i dwoje dorosłych - pochodziło z czterech różnych krajów: Francji, Wielkiej Brytanii, Holandii i Portugalii.

Podejrzany został zbadany przez psychiatrów, którzy uznali go za zdolnego do postawienia mu zarzutów - poinformowała prokurator. Dodała, że motyw ataku pozostaje niejasny, ale nie wydaje się mieć związku z terroryzmem.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości