Kanadyjski przedsiębiorca Daniel Langlois został odnaleziony martwy wraz ze swoją partnerką na karaibskiej wyspie Dominice. Jak relacjonują media, do ich śmierci doszło w niejasnych okolicznościach. Langlois w przeszłości założył firmę produkującą oprogramowanie komputerowe wykorzystywane do stworzenia animacji 3D w znanych filmach.
Ciała Daniela Langloisa i jego partnerki Dominique Marchand zostały odnalezione w piątek na wyspie Dominika. Jak relacjonuje portal Dominica News Online, znajdowały się w spalonym samochodzie, a ich stan początkowo nie pozwalał na identyfikację zmarłych. Funkcjonariusze ustalili jednak, że odnaleziony pojazd odpowiada opisowi tego, którym Langlois i Marchand się poruszali.
Para była poszukiwana od kilku dni, po tym jak zniknęła z należącego do nich luksusowego, ekologicznego ośrodka wypoczynkowego Coulibri Ridge. Okoliczności ich zaginięcia oraz śmierci pozostają niejasne. Założona przez Langloisa fundacja przekazała w komunikacie w poniedziałek, że para "zmarła w tragicznych okolicznościach" w pobliżu resortu.
Na platformie X kondolencje złożyła państwowa kanadyjska wytwórnia filmowa National Film Board of Canada. "Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Daniela Langlois, który pracował w NFB w latach 80. i nazywał to miejsce swoją drugą szkołą. Jego wkład w świat kina jest nieoceniony" - napisano.
Daniel Langlois był uznanym przedsiębiorcą
Rayburn Blackmoore, minister ds. obrony narodowej i spraw prawnych Dominiki przekazał, że w związku ze zdarzeniem zatrzymano trzy osoby o zagranicznym pochodzeniu i jednego obywatela tego wyspiarskiego kraju. - Nie możemy zignorować tego typu strasznej zbrodni i jej brutalności i nie możemy pozwolić, by odpowiedzialni za nią nie ponieśli kary - powiedział. Nieoficjalne doniesienia wskazują, że jedną z zatrzymanych osób jest obywatel USA.
Langlois był kanadyjskim przedsiębiorcą, urodzonym w 1957 roku. W latach 80. założył firmę Softimage produkującą oprogramowanie do tworzenia animacji 3D, które stosowane było przy powstawaniu znanych filmów, m.in. "Gwiezdne Wojny", "Titanic", "Matrix" czy "Faceci w czerni". W 1997 roku zdobył Oscara za osiągnięcia techniczne i naukowe. Trzy lata wcześniej Softimage została zakupiona przez Microsoft za - według doniesień - 130 mln dolarów.
Źródło: BBC, Dominica News Online
Źródło zdjęcia głównego: X/screenshot