W spalonym samochodzie znaleziono ciała znanego przedsiębiorcy i jego partnerki

Źródło:
BBC, Dominica News Online
Wyspa Dominika na Karaibach
Wyspa Dominika na Karaibach
Google Maps
Wyspa Dominika na KaraibachGoogle Maps

Kanadyjski przedsiębiorca Daniel Langlois został odnaleziony martwy wraz ze swoją partnerką na karaibskiej wyspie Dominice. Jak relacjonują media, do ich śmierci doszło w niejasnych okolicznościach. Langlois w przeszłości założył firmę produkującą oprogramowanie komputerowe wykorzystywane do stworzenia animacji 3D w znanych filmach.

Ciała Daniela Langloisa i jego partnerki Dominique Marchand zostały odnalezione w piątek na wyspie Dominika. Jak relacjonuje portal Dominica News Online, znajdowały się w spalonym samochodzie, a ich stan początkowo nie pozwalał na identyfikację zmarłych. Funkcjonariusze ustalili jednak, że odnaleziony pojazd odpowiada opisowi tego, którym Langlois i Marchand się poruszali.

Para była poszukiwana od kilku dni, po tym jak zniknęła z należącego do nich luksusowego, ekologicznego ośrodka wypoczynkowego Coulibri Ridge. Okoliczności ich zaginięcia oraz śmierci pozostają niejasne. Założona przez Langloisa fundacja przekazała w komunikacie w poniedziałek, że para "zmarła w tragicznych okolicznościach" w pobliżu resortu.

Na platformie X kondolencje złożyła państwowa kanadyjska wytwórnia filmowa National Film Board of Canada. "Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Daniela Langlois, który pracował w NFB w latach 80. i nazywał to miejsce swoją drugą szkołą. Jego wkład w świat kina jest nieoceniony" - napisano.

ZOBACZ TEŻ: Ciała czterech nastolatków wewnątrz samochodu. Podano prawdopodobną przyczyną śmierci

Daniel Langlois był uznanym przedsiębiorcą

Rayburn Blackmoore, minister ds. obrony narodowej i spraw prawnych Dominiki przekazał, że w związku ze zdarzeniem zatrzymano trzy osoby o zagranicznym pochodzeniu i jednego obywatela tego wyspiarskiego kraju. - Nie możemy zignorować tego typu strasznej zbrodni i jej brutalności i nie możemy pozwolić, by odpowiedzialni za nią nie ponieśli kary - powiedział. Nieoficjalne doniesienia wskazują, że jedną z zatrzymanych osób jest obywatel USA.

Langlois był kanadyjskim przedsiębiorcą, urodzonym w 1957 roku. W latach 80. założył firmę Softimage produkującą oprogramowanie do tworzenia animacji 3D, które stosowane było przy powstawaniu znanych filmów, m.in. "Gwiezdne Wojny", "Titanic", "Matrix" czy "Faceci w czerni". W 1997 roku zdobył Oscara za osiągnięcia techniczne i naukowe. Trzy lata wcześniej Softimage została zakupiona przez Microsoft za - według doniesień - 130 mln dolarów.

Autorka/Autor:pb//az

Źródło: BBC, Dominica News Online

Źródło zdjęcia głównego: X/screenshot