Szukają partnerek i żon. Warunek: kobieta nie może mieć młodszego brata

Źródło:
South China Morning Post
Chińczycy na rowerach w Pekinie
Chińczycy na rowerach w PekinieArchiwum Reuters
wideo 2/3
Chińczycy na rowerach w PekinieArchiwum Reuters

Wśród młodych, samotnych mężczyzn w Chinach pojawił się nowy trend. Coraz częściej przy wyborze partnerki kierują się tym, aby kobieta nie miała młodszego brata. Nie chcą bowiem, aby ich przyszły szwagier stał się finansowym ciężarem dla pary. Tymczasem wiele dziewcząt od dzieciństwa zmuszanych jest przez rodziców do brania odpowiedzialności za młodszych braci.

Hongkoński dziennik "South China Morning Post" opisuje nowy trend, zyskujący na popularności wśród samotnych Chińczyków. Okazuje się, że szukając kandydatki na żonę, zwracają uwagę na to, czy kobieta ma młodszego brata. Tendencję zauważono podczas jednego z popularnych w Chinach wydarzeń, na których młode osoby mogą się poznawać.

ZOBACZ TEŻ: Miasto Guixi uruchomiło własną aplikację randkową, by zwiększyć liczbę zawieranych małżeństw

Chińczycy szukają żon, które nie mają młodszych braci

Jak podało "SCMP", w niedawnym takim wydarzeniu w prowincji Szantung na wschodzie Chin wzięły udział ponad cztery tysiące osób. Opisywały siebie i swoje preferencje randkowe na tablicach, które zostały później wywieszone publicznie. Jedną z częściej pojawiających się na nich kwestii, jak zauważyły lokalne media, był wymóg stawiany przez mężczyzn wobec kobiet, aby nie miały młodszego brata. Pewien kawaler napisał, że poszukuje dziewczyny ze stabilną pracą, samochodem i mieszkaniem, ale wyklucza taką, która ma młodszego brata. Inny precyzował, że chce, aby jego przyszła żona była czuła i rozważna, ale "lepiej, jeśli nie będzie miała młodszego brata". Obaj mężczyźni są stosunkowo młodzi - widniała przy nich informacja, że urodzili się w latach 90.

Portal podaje, że wiele kobiet zdaje sobie sprawę z takich coraz częściej pojawiających się preferencji u mężczyzn i traktuje je poważnie - jasno deklarują w swoich opisach randkowych, że nie mają młodszych braci. Z kolei jedna 27-latka napisała, że choć ma młodszego brata, jest on studentem jednego z najlepszych uniwersytetów, dobrze się uczy i nie będzie się nim nadmiernie zajmować.

Siostry mają wspierać braci finansowo

"SCMP" przypomina, że ze względów kulturowych wiele kobiet zmuszanych jest przez rodziców do wspierania swoich braci finansowo. Zhang Fuhui, konsultantka z Shandong Future Psychology Consulting Institute podkreśliła, że wielu chińskich rodziców wychowuje swoje córki tak, aby były odpowiedzialne za rodzeństwo płci męskiej. - Od dzieciństwa rodzice zaszczepiają w nich poczucie, że jako starsze siostry powinny pomóc młodszemu bratu. Skutkiem jest to, że wiele kobiet poświęca się dla nich - stwierdziła.

ZOBACZ TEŻ: Rodzice sprzedali 16-letnią córkę mężczyźnie, który chciał się z nią ożenić. Dziewczyna uciekła

Autorka/Autor:pb//az

Źródło: South China Morning Post

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock