Świat

Chińscy turyści nie pojadą do Francji

Świat

 
sxc.huNie wiadomo kiedy zakaz zostanie cofnięty

Pekińskie biura podróży otrzymały polecenie usunięcia Francji ze swoich katalogów turystycznych. Decyzję wydały władze stolicy Chin w związku z napięciami w stosunkach chińsko-francuskich.

- Dostaliśmy polecenie zawieszenia oferty wycieczek do Francji i nie wiemy, kiedy zostaną wznowione - poinformowano w biurze China International Travel Service. - Mamy jeszcze grupę wyjeżdżającą 18 czerwca, ale od lipca wszystko jest zawieszone.

O decyzji władz poinformowały agencję AFP biura turystyczne. Na chińskiej stronie internetowej Sohu.com napisano, że nie tylko odwołano wycieczki do Francji, ale także, od 27 maja, usunięto ten kraj z wycieczek obejmujących kilka państw europejskich.

Napięcie w stosunkach chińsko-francuskich wzrosło po antychińskich incydentach, które towarzyszyły sztafecie z ogniem olimpijskim w Paryżu na początku kwietnia. Na całej trasie sztafety trwały antychińskie protesty. Z ich powodu nawet na chwilę zgasł olimpijski ogień.

Chiny protestowały też przeciwko nadaniu Dalajlamie przez władze Paryża "honorowego obywatelstwa" stolicy Francji. Potem pojawiły się wezwania do bojkotu francuskiej firmy Carrefour, która ma sieś sklepów w Chinach.

Źródło: PAP, tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu

Pozostałe wiadomości