Występy gwiazd, przemówienia przywódców, wsparcie z całego świata. Koncert "Ratujmy Ukrainę"

Autor:
ads//now
Źródło:
tvn24.pl
Koncert "Ratujmy Ukrainę" w Berlinie
Koncert "Ratujmy Ukrainę" w Berlinie"Save Ukraine - #StopWar"
wideo 2/4
"Save Ukraine - #StopWar"Koncert "Ratujmy Ukrainę" w Berlinie

W niedzielę odbył się charytatywny koncert "Ratujmy Ukrainę". W Berlinie wystąpił szereg ukraińskich gwiazd, na żywo łączono się ze sztabami w wielu europejskich miastach, w tym w Kijowie. Odtworzone zostały też przemowy światowych przywódców.

Na berlińskiej scenie ustawionej tuż obok Bramy Brandenburskiej wystąpiły ukraińskie gwiazdy muzyki: między innymi Max Barskih, Beissoul & Einius, MONATIK, Antytila, ONUKA, The Hardkiss oraz zwycięzcy tegorocznej Eurowizji Kalush Orchestra.

Kalush Orchesta na scenie w BerlinieSAVE UKRAINE - #STOPWAR
Charytatywny koncert "Ratujmy Ukrainę"SAVE UKRAINE - #STOPWAR

Łączenia z miastami na całym świecie, przemówienia przywódców

Na żywo łączono się ze studiem w Kijowie, a także - między innymi - z Warszawą, gdzie na placu Zamkowym trwała manifestacja wdzięczności Ukraińców dla Polaków. Transmisje wydarzenia i różnorodne imprezy towarzyszące zorganizowano w kilkunastu miastach na różnych kontynentach, między innymi w Londynie, Wiedniu, Atenach, Waszyngtonie, Toronto, Sao Paulo i Kurytybie.

W czasie koncertu odtworzone zostały przemówienia światowych przywódców, którzy deklarowali swoje wsparcie dla Ukrainy.

Środki zebrane w trakcie koncertu zostaną przeznaczone na zakup sprzętu medycznego dla placówek udzielających pomocy medycznej rannym na wojnie, w tym zakup sprzętu chirurgicznego. Darowizny zostaną automatycznie przekazane na konto Narodowego Banku Ukrainy.

Wystąpienie kanclerza Niemiec Olafa Scholza podczas koncertu "Save Ukraine - #StopWar"
Wystąpienie kanclerza Niemiec Olafa Scholza podczas koncertu "Save Ukraine - #StopWar""Save Ukraine - #StopWar"

Druga edycja koncertu. Wcześniej zebrano 1,2 miliarda euro

Inicjatywa "Save Ukraine - #StopWar" jest realizowana przez ukraińskie media, a także między innymi operatora telefonii komórkowej Kyjiwstar przy wsparciu resortów spraw zagranicznych i kultury oraz klubu piłkarskiego Dynamo Kijów. Niedzielny koncert to druga edycja. Pierwsza została zorganizowana 27 marca w Warszawie. Według organizatorów, zebrano wówczas kwotę w wysokości ponad 1,2 miliona euro, którą przeznaczono między innymi na zakup leków, środków medycznych i żywności, organizację korytarzy ewakuacyjnych z miejsc objętych działaniami wojennymi, a także zakwaterowanie uchodźców. Transmisję wydarzenia obejrzało około 80 milionów osób na całym świecie.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ads//now

Źródło: tvn24.pl

Pozostałe wiadomości