Jeden z kluczowych dowódców Rosji w Ukrainie odsunięty. Brytyjski resort o "kolejnym symptomie podziałów"

Autor:
tas
Źródło:
PAP
Ukraińskie drony dokumentują zniszczenia w Charkowie
Ukraińskie drony dokumentują zniszczenia w Charkowie Reuters
wideo 2/21
ReutersUkraińskie drony dokumentują zniszczenia w Charkowie

Odsunięcie od operacji na Ukrainie jednego z kluczowych rosyjskich dowódców, generała pułkownika Michaiła Teplinskiego, jest prawdopodobnie kolejnym symptomem ciągłych podziałów w hierarchii wojskowej Rosji - przekazało we wtorek brytyjskie ministerstwo obrony.

W codziennej aktualizacji wywiadowczej brytyjski resort obrony podał, że Michaił Teplinski był odpowiedzialny za stosunkowo udane wycofanie się sił rosyjskich z terenów na zachodnim brzegu Dniepru w listopadzie zeszłego roku i zebrał pochwały w kraju jako zdolny i pragmatyczny dowódca.

Nie jest natomiast jasne, czy nadal zachowuje swoje dodatkowe kompetencje jako dowódca sił powietrznodesantowych Rosji (WDW).

Michaił Tepliński (na zdjęciu z prawej)mil.ru

"Istnieje realna możliwość, że do jego zwolnienia przyczyniła się debata na temat zadań, jakie WDW otrzymały: WDW często były angażowane do utrzymywania terenu, które to role tradycyjnie powierzano piechocie zmechanizowanej. Zwolnienie Teplinskiego jest prawdopodobnie kolejnym symptomem ciągłych podziałów w hierarchii rosyjskiej operacji, w czasie gdy generał Walerij Gierasimow próbuje narzucić kampanii swój osobisty autorytet" - podał resort.

Szef Sztabu Generalnego generał Gierasimow został dowódcą rosyjskich sił inwazyjnych w Ukrainie

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:tas

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości