Świat

Brytyjska etykieta dla imigrantów

Świat

sxc.huBrytyjski rząd chce pomóc imigrantom dopasować się do społeczeństwa

Władze Wielkiej Brytanii wpadły na pomysł wręczania imigrantom specjalnych broszur. Mogliby się z nich dowiedzieć jak należy zachowywać się w tym kraju. Wśród proponowanych informacji znalazły się takie jak: nie prowadzić samochodu po alkoholu i szanować stanie w kolejce.

Wśród pomysłów znalazły się też zalecania by: nie rzucać śmieci i nie pluć na ulicę, wystawiać pojemniki na śmieci w określonym dniu, posłać dzieci do szkoły, postarać się o licencję przed pójściem na ryby, przestrzegać prawa, nie dotykać obcych bez pozwolenia i nie grać głośno muzyki. Wręczanie pakietów należałoby do lokalnych samorządów.

Minister do spraw społecznych Hazel Blears podkreśliła, że Wielka Brytania ma długą tradycję przyjmowania imigrantów z otwartymi rękami. Trzeba im jednak wyjaśnić, jakiego zachowania będzie się od nich oczekiwać. Brytyjski rząd na razie tylko ogłosił swój pomysł. Teraz czeka na reakcje obywateli, które już nie są pochlebne.

Większość internautów na stronie internetowej BBC wyraziło opinię, że to marnowanie pieniędzy, a propagowanie tak oczywistych wymogów uwłacza inteligencji przybyszów. Część pisze, że dobrze by było, aby sami Brytyjczycy przestrzegali tych wszystkich zasad, inni, że pakiety powinny zawierać naprawdę potrzebne informacje - jak otworzyć konto w banku czy znaleźć lekarza.

Źródło: IAR

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu