Władimir Putin i Alaksandr Łukaszenka rozmawiali o manewrach Zapad-2021

Autor:
asty\mtom
Źródło:
PAP

Prezydenci Białorusi i Rosji Alaksandr Łukaszenka i Władimir Putin rozmawiali w poniedziałek między innymi na temat manewrów Zapad-2021. Według informacji zbliżonego do służb prasowych prezydenta Białorusi kanału na komunikatorze Telegram programy w ramach państwa związkowego, są już "w wysokim stopniu gotowe, a konkretne decyzje w ich sprawie zapadną w najbliższym czasie".

Kanał Puł Pierwogo poinformował, że Alaksandr Łukaszenka rozmawiał telefonicznie z rosyjskim przywódcą Władimirem Putinem. Jednym z tematów były negocjacje o pogłębionej integracji w ramach państwa związkowego.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Według informacji Puł Pierwogo programy związkowe, jak obecnie nazywa się mapy pogłębionej integracji Białorusi i Rosji w ramach państwa związkowego, są już "w wysokim stopniu gotowe, a konkretne decyzje w ich sprawie zapadną w najbliższym czasie".

"Rozmawiano także o zbliżających się manewrach Zapad-2021" – wskazano. Oddzielnie i bardzo szczegółowo omawiano "sytuację na granicach Białorusi i NATO". Manewry strategiczne Zapad-2021 odbędą się w dniach 10-16 września na Białorusi w pobliżu granicy z Polską i w Rosji z udziałem 200 tys. żołnierzy.

Zależność handlowa Białorusi od RosjiPAP/AFP

Autor:asty\mtom

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości