Osiedla i domy niemal zrównane z ziemią. Tak wygląda Bachmut

Autor:
akr/kab
Źródło:
Reuters, tvn24.pl

Ukraiński żołnierz i vloger "Moto LIFE" Andrij Babyczew opublikował wykonane z drona nagranie Bachmutu. Pokazuje ogromne, ciągnące się kilometrami zniszczenia osiedli mieszkalnych. Widać na nim dym unoszący się ze zrujnowanych bloków i niemal w całości zrównane z ziemią domy.

Żołnierz zamieścił nagranie we wtorek 21 marca na kanale YouTube. Agencja Reuters zweryfikowała lokalizację wideo na podstawie rozmieszczenia budynków, dróg i pól widocznych na nim, porównując je ze zdjęciami satelitarnymi. Nie była jednak w stanie potwierdzić daty wykonania wideo.

W rejonie Bachmutu w obwodzie donieckim w Donbasie odbywają się najcięższe i najkrwawsze walki. Wojska rosyjskie próbują zająć to miasto od sierpnia 2022 roku. Władze w Ukrainie podają, że sytuacja w mieście jest coraz trudniejsza. Straty obu stron są wysokie, jednak według różnych szacunków wojska rosyjskie tracą od pięciu do siedmiu razy więcej żołnierzy niż broniąca się armia ukraińska.

Google Maps

Ukraińskie media podają, powołując się na publikowane zdjęcia satelitarne, że w wyniku walk najbardziej ucierpiała wschodnia część miasta. Poważnie zniszczona została południowa część Bachmutu. Udostępnione do tej pory zdjęcia satelitarne pokazywały również zrujnowane mosty, które prowadziły przez rzekę Bachmutkę.

CZYTAJ TAKŻE: Kontrofensywa w dwóch obwodach i na Krym. Ekspert o możliwych scenariuszach działań Ukraińców 

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akr/kab

Źródło: Reuters, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości