Izrael "ostrzelał stanowisko obserwacyjne armii libańskiej"

Źródło:
Reuters, PAP

Siły Obronne Izraela ostrzelały południe Libanu - podała agencja AFP, powołując się na libańskie siły bezpieczeństwa. Reuters, powołując się na trzy źródła, przekazał, że na skutek ostrzału trafione zostało stanowisko obserwacyjne libańskiej armii.

Reuters uściślili, że do ataku doszło w mieście Dhayra. Również według agencji AP, która zacytowała trzy źródła, trafiony został punkt obserwacyjny libańskiej armii.

Dziennikarze Reutera potwierdzili, że słyszeli odgłosy eksplozji i ostrzału około godziny 16.52.

Izraelskie sił obronne nie podały żadnych informacji na ten temat. Libańskie media państwowe - które cytuje Reuters - podały natomiast, że pociski trafiły w pobliżu miast Alma asz-Szab i Dhayra.

7 października w godzinach porannych Izrael został zaatakowany ze Strefy Gazy przez palestyński Hamas. Uderzenie skutkowało największą liczbą ofiar śmiertelnych wśród Izraelczyków od 1973 roku, gdy państwo żydowskie stoczyło wojnę z koalicją syryjsko-egipską. W ciągu trwającego od sześciu dni konfliktu zginęło już około 1,3 tysiąca mieszkańców Izraela i ponad 1,5 tysiąca Palestyńczyków ze Strefy Gazy.

Autorka/Autor:akw / prpb

Źródło: Reuters, PAP