Alina Kabajewa. Plotki o tym, że to ona skradła serce Putina, krążą od lat

 
kremlin.ruKabajewa została odznaczona przez Putina medalem "za zasługi dla ojczyzny"

O jej romansie z Władimirem Putinem rosyjska i europejska prasa donosiła już lata temu. I choć Putin zaprzeczał, a ona milczy jak grób, plotki o związku prezydenta Rosji i Aliny Kabajewej powróciły ze zdwojoną siłą po tym, jak Putin ogłosił, że rozstaje się z żoną.

Wieść gruchnęła w kwietniu 2008 roku: Putin rozwodzi się z żoną Ludmiłą i związuje się z Aliną Kabajewą, eksgimnastyczką i polityczką putinowskiej Jednej Rosji. Autorem rewelacji był dziennikarze Siergiej Topol pisujący na łamach "Moskowskiego Korriespondienta".

Topol napisał też, że wcześniej przywódca Rosji miał romans m.in. ze znaną dziennikarką telewizyjną Jekatieriną Andriejewą. W wypadku rzekomego ślubu Putina i Kabajewej autor powołał się na źródło w firmie organizującej przyjęcia korporacyjne.

Putin osobiście zdementował te doniesienia. - Nie ma w tym ani słowa prawdy - oświadczył i dodał: - Zawsze źle się odnosiłem do tych, którzy z zasmarkanym nosem i ze swoimi fantazjami erotycznymi włażą w cudze życie.

Natomiast Kabajewa zażądała od "Moskowskiego Korriespondienta" sprostowania. W kilka miesięcy po tej publikacji gazeta została zamknięta. Według wydawcy o żadnej formie cenzury nie było w tej sprawie mowy, a chodziło o wysokie koszty i spory o koncepcję gazety.

Pogłoski o związku Putina z Kabajewą nasiliły się w grudniu w 2009 roku, gdy była gimnastyczka urodziła syna i nie chciała publicznie zdradzić, kto jest jego ojcem.

W marcu 2011 roku Siergiej Topol został dotkliwie pobity w pobliżu swojego domu w centrum Moskwy.

Alina jedzie z Taszkentu do Moskwy

Kim zatem jest kobieta, która rzekomo związana jest z Putinem nie tylko poprzez członkostwo w jego partii?

Alina Kabajewa urodziła się w Taszkencie w radzieckim Uzbekistanie 12 maja 1983 roku. Dorastała w rodzinie sportowej - jej ojciec był piłkarzem grającym w Uzbekistanie, Kazachstanie i na Ukrainie. Jak sama przyznaje, rodzina w pewnym momencie była już gotowa do wyjazdu do Izraela, gdzie grać miał ojciec, ale kontuzja uniemożliwiła mu emigrację. Matka była koszykarką, ale zrezygnowała z kariery na rzecz wychowania Aliny i jej siostry.

Alina po rodzicach odziedziczyła pasję do sportu. W 1995 roku, gdy skończyła 12 lat, rodzina wyjechała do Moskwy, gdzie rok później Alina została członkiem rosyjskiej drużyny narodowej w gimnastyce artystycznej. Dwa lata później Alina wygrała swoje pierwsze międzynarodowe zawody, mistrzostwa Europy. Później było już tylko lepiej - mistrzostwo świata w 1999 roku, brązowy medal olimpijski na igrzyskach w Sydney rok później i ukoronowanie kariery podczas igrzysk w Atenach w 2004 roku, złoty medal.

Czas na politykę

Kabajewa nie poświęciła się jednak tylko sportowi. W międzyczasie skończyła studia w Moskwie i Petersburgu, a przede wszystkim wkroczyła na polityczne salony. Już w 2001 roku została członkinią putinowskiej Jednej Rosji, by sześć lat później - w tym samym roku, gdy zakończyła karierę sportową - zostać deputowaną do Dumy Państwowej.

Niedługo potem zaczęły pojawiać się pierwsze plotki o romansie z Putinem...

 
Alina Kabajewa na okładce rosyjskiego Vogue'a 

Autor: mtom/k / Źródło: tvn24.pl

Źródło zdjęcia głównego: kremlin.ru

Pozostałe wiadomości