TVN24 | Świat

Talibowie rozwiązują dwa ministerstwa i komisje wyborcze

TVN24 | Świat

Autor:
pp
Źródło:
PAP

W Afganistanie talibowie rozwiązali Niezależną Komisję Wyborczą i Komisję ds. Skarg Wyborczych - poinformował w sobotę rzecznik Bilal Karimi, oficjalny przedstawiciel biura rzecznika talibów. Jak dodał, te instytucje te nie są potrzebne państwu.

Ponadto rozwiązano ministerstwo pokoju i spraw parlamentarnych.

- Obecnie nie ma potrzeby, by te dwa ministerstwa i te dwie komisje istniały i funkcjonowały. Jeżeli taka potrzeba zajdzie, przywrócimy je - mówił rzecznik.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO

Niezależna Komisja Wyborcza została powołana w 2006 roku, pięć lat po obaleniu pierwszego rządu talibów - przypomniała AFP. Jej zadaniem była organizacja i nadzorowanie wyborów, przez co sama instytucja i jej pracownicy często byli celem talibskich ataków.

Talibowie przejęli w sierpniu władzę w Afganistanie

15 sierpnia talibowie zdobyli Kabul, przejmując władzę w Afganistanie. Islamscy fundamentaliści obalili wspierany przez Stany Zjednoczone i ich sojuszników rząd, czym spowodowali pospieszną masową ewakuację obcokrajowców, dyplomatów i zagrożonych Afgańczyków z lotniska w Kabulu. Ostatni amerykański samolot transportowy opuścił je 30 sierpnia. 

Autor:pp

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości