Policja hiszpańska zatrzymała pod Kadyksem Włocha, którego podejrzewa o związek ze zniknięciem 4-letniej brytyjskiej dziewczynki Madeleine MacCann. Zatrzymano również Portugalkę. Według hiszpańskiego MSW są oni "parą wyłudzaczy".

Władze rosyjskie często łamią prawo obywateli do organizowania publicznych protestów. Taki wniosek zawarł w swoim raporcie rzecznik praw człowieka Władimir Łukin.

Światowa Federacja Węgrów (MVSZ) uważa, że Rosja i wspólnota międzynarodowa powinny zapłacić odszkodowanie wysokości 10 bln forintów (40 mld euro) za "wojskową agresję" Związku Radzieckiego na Węgry w 1956 roku.

Rumuńscy deputowani opuścili Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy. Zrobili to w proteście przeciwko raportowi Szwajcara Dicka Marty'ego, który Rumunii, oraz Polsce, zarzucił tolerowanie tajnych więzień CIA na swoim terytorium. Polacy zachowali zimną krew.

Chcesz uniknąć męskich rozmarzonych spojrzeń w czasie opalania w bikini? Jedź do Włoch! W Riccione nad Adriatykiem otwarto pierwszą plażę z zakazem wstępu dla mężczyzn.

Trzech brytyjskich żołnierzy zginęło w wybuchu bomby w Basrze, na południu Iraku - podało dowództwo brytyjskiego kontyngentu. Wybuch bomby w Bagdadzie zabił zaś co najmniej 22 osoby.

- Nigdy nie brałam narkotyków, nie piję dużo i Bóg chciał, żebym znalazła się więzieniu - powiedziała Paris Hilton w programie Larry'ego Kinga. To był pierwszy jej wywiad od czasu wyjścia z więzienia.

Płonie znana z licznych kurortów grecka wyspa Poros. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych uruchomiło specjalną infolinię, pod którą można zasięgnąć informacji o sytuacji i zagrożeniach dla przebywających tam Polaków.

Co najmniej 18 osób zginęło w walkach na ulicach Rio de Janeiro. Policja przeprowadziła tam szeroko zakrojoną akcję przeciwko przemytnikom i handlarzom narkotyków.

Nowy premier Wielkiej Brytanii ma dziś ogłosić skład swojego gabinetu - rządu, który ma "przywrócić wiarę w politykę". Gordon Brown, który od wczoraj sprawuje urząd, zapowiada, że w swoim gabinecie chce wykorzysta wszystkie talenty - nawet jeśli nie są z jego partii.

Poznaniak podejrzany o brutalny gwałt na 48-letniej Brytyjce w czwartek zostanie po raz pierwszy przesłuchany przez sąd w Exeter na rozprawie przygotowawczej.

Awaria sieci energetycznej na kilka godzin sparaliżowała część nowojorskiego Manhattanu. Stanęły trzy linie metra, prąd nie dopływał do domów.

- Niech zacznie się praca na rzecz zmian - powiedział Gordon Brown, nowy premier Wielkiej Brytanii po zaprzysiężeniu. Szef Partii Pracy i zaufany człowiek swego poprzednika Tony'ego Blaira, otrzymał nominację z rąk królowej Elżbiety II.

To archeologiczne odkrycie na miarę odnalezienia grobowca faraona Tutenchamona. Egipscy archeolodzy twierdzą, że jedna z dwóch kobiecych mumii, znajdująca się w muzeum w Kairze, to w rzeczywistości królowa Hatszepsut.