Pielęgniarki, panny młode i żeglarze - to tylko niektóre przebrania uczestników gejowskiej parady na Tajwanie. Wzięło w niej udział ponad siedem tysięcy osób. Wszyscy manifestowali przeciwko dyskryminacji społecznej par homoseksualnych.

Setki żołnierzy, wybuchy, odbijanie zakładników, przejmowanie kontroli nad wrogimi okrętami - u wybrzeży Japonii rozpoczęły się trzydniowe, międzynarodowe ćwiczenia wojskowe. Bierze w nich udział siedem państw.

Naukowcy z Izraela i Jordanii postanowili wybudować rafę koralową, żeby uchronić inne - te prawdziwe - przed dewastacją ze strony amatorów podwodnych obserwacji. Podobno z projektu uczonych najbardziej cieszą się mieszkające w pobliżu innych raf ryby... W końcu będą miały więcej spokoju.

Burmańska dyktatura aresztowała trzech ostatnich przywódców opozycji demokratycznej. Wśród nich jest przywódca i bohater protestów z 1988 roku, kiedy to wojskowi wymordowali na ulicach 3 tys. demonstrantów - Htay Kywe.

Tysiące pielgrzymów przybyło w piątek do Fatimy w Portugalii, aby uczestniczyć w poświęceniu jednego z największych kościołów świata. Kościół znajduje się w miejscu, gdzie według niektórych wierzeń miała się objawić Maryja w 1917 roku.

- Jestem aktywnym homoseksualistą i nie uważam, żebym grzeszył - powiedział anonimowo we włoskiej telewizji wysoko postawiony przedstawiciel Kongregacji Duchowieństwa. Został szybko zidentyfikowany i natychmiast zawieszony.

Iracka misja to "koszmar bez wyjścia" - tak ocenił strategię administracji USA w Iraku były dowódca sił amerykańskich w tym kraju generał Ricardo Sanchez.

Na ulicach miasta San Sebastian w Baskonii doszło do trójstronnych starć między policją, prawicowymi demonstrantami i separatystami baskijskimi protestującymi przeciwko rządom premiera Zapatero.

Wojskowe władze Birmy zorganizowały w sobotę manifestację poparcia dla rządu. Zamknięto pół miasta, ludzi zwieziono autobusami i zapłacono im, jak podaje agencja AP, 80 amerykańskich centów za obecność od osoby.

Burze, deszcze, huragany i powodzie nawiedziły w piątek śródziemnomorskie wybrzeże Hiszpanii. Woda zalała ulice miast, porywała samochody i niszczyła mieszkania - zginęły co najmniej dwie osoby.

Amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice wydawała się mało ubawiona humorem prezydenta Rosji Władimira Putina, który zasugerował Amerykanom umieszczenie tarczy antyrakietowej "na Księżycu".

Templariusze, średniowieczny zakon wojskowy oskarżony o herezję i dewiacje seksualne zostanie częściowo zrehabilitowany przez Watykan. Stolica Apostolska opublikuje dokumenty procesu, których strzegła przez 700 lat.

Dwaj młodzi chłopcy z Białorusi zostali w Rosji skazani na karę 14 lat w kolonii o ostrym reżimie za handel tabletkami na kaszel. Popularny lek jest dostępny bez recepty w każdej polskiej aptece - donosi "Dziennik".

Uczeń technikum z Imperii na północy Włoch może zapłacić 18 tys. euro kary za to, że nagrał swoim telefonem komórkowym lekcję.

- Rozmowa z panią kanclerz była jak zawsze bardzo sympatyczna i wzbudziła mój optymizm przed szczytem UE w Lizbonie - powiedział po wizycie w Berlinie Lech Kaczyński. Prezydent spotkał się z Angelą Merkel, aby przedstawić polskie postulaty co do nowego traktatu reformującego UE.

- Rosja poczyni kroki, by "zneutralizować" zagrożenie, jeśli Stany Zjednoczone rozmieszczą swoją tarczę antyrakietową w Europie - oświadczył szef rosyjskiej dyplomacji Siergiej Ławrow na wspólnej konferencji prasowej po spotkaniu z sekretarz stanu USA Condoleezzą Rice.

Nadzieja na kompromis w sprawie traktatu Reformującego UE i spostrzeżenie, że wizyta jest częścią kampanii wyborczej - to główne wątki komentarzy niemieckiej prasy dotyczące dzisiejszej wizyty Lecha Kaczyńskiego w Berlinie.