19-letni Niemiec został aresztowany przez policję w Wiedniu pod zarzutem morderstwa swego 49-letniego współlokatora w socjalnym mieszkaniu dla bezdomnych. Zabójca przyznał, że zjadł niektóre części ciała swojej ofiary.

Ponad stu bojowników talibskich zginęło w prowincji Kandahar na południu Afganistanu w starciu z siłami koalicji dowodzonej przez USA i wojskami afgańskimi. Walki trwają.

Do śmierci Ludviga van Beethovena przyczynił się nieświadomie jego własny lekarz. Genialny kompozytor zmarł z powodu ołowicy, a leczony był okładami... zawierającymi ołów.

Jeśli Iran kojarzy ci się głównie z islamską rewolucją, programem nuklearnym i porwaniami brytyjskich marynarzy, to wiedz, że to nie jedyne oblicze kraju. Współcześni Persowie potrafią się bawić - np. na urodzinach imama zaginionego w IX w.

Rozpoczyna się 64. Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji. 22 produkcje z całego świata, w reżyserii m.in. Kena Loach'a, Brian'a de Palmy czy Nikity Michałkowa, staną w szranki o główne trofeum imprezy - Złotego Lwa. Na festiwalu nie zabraknie również polskich akcentów.

- 52 zabitych to ostatni bilans wtorkowych walk w Karbali - poinformował rzecznik irackiego MSW Abdul Karim Chalaf. Do starć doszło między siłami porządkowymi a grupą uzbrojonych szyickich pielgrzymów. 206 osób jest rannych.

Ratownicy znaleźli drugą ofiarę śmiertelną pod gruzami budynku, który we wtorek po południu zawalił się w stolicy Azerbejdżanu - Baku. Akcja ratunkowa trwa nadal.

Tak jak przewidywano, turecki parlament wybrał na prezydenta dotychczasowego szefa dyplomacji Abdullaha Gula. Komisja Europejska wiążę z nim nadzieje na przyspieszenie rozmów Bruksela-Ankara.

Afgańscy talibowie poinformowali, że "wkrótce" zwolnią przetrzymywanych od połowy lipca południowokoreańskich zakładników. Seul potwierdza tę informację.

Ponad tysiąc stołów hazardowych i siedem tysięcy automatów do gier stanęło w luksusowym kasynie Venetian Macao Resort Hotel. W byłej kolonii portugalskiej na terenie Chin otwarto enklawę hazardu w stylu Las Vegas. Jest nawet stadion.

Emeryt przykuł się do bramy przy wejściu do siedziby miasteczka Sotto il Monte na północy Włoch. Chciał w ten sposób zaprotestować przeciwko planom usunięcia ołtarza, przy którym mszę odprawił w 1981 roku Jan Paweł II.

W szpitalu w Mediolanie usunięto przez tragiczną pomyłkę zdrowy płód 18-tygodniowej dziewczynki zamiast drugiego, dotkniętego syndromem Downa. Przypadek wywołał we Włoszech emocjonalną dyskusję na temat aborcji.

Kanclerz Niemiec Angela Merkel w czasie swojej wizyty w Chinach spotkała się z czterema dziennikarzami krytycznymi wobec komunistycznemu systemu. Spotkanie - choć mające pokazać poparcie dla niezależności mediów - odbyło się "poza oficjalnym programem wizyty".

Samoloty, śmigłowce, grecka armia i ponad 800 strażaków - na Półwyspie Peloponeskim w Arkadii trwa rozpaczliwa walka z ogniem. Grecki rząd wyznaczył wysokie nagrody za wskazanie podpalaczy.

Najtrudniejsza górska akcja ratunkowa w historii Nowej Zelandii zakończona sukcesem. Ratownicy uwolnili 47-letniego grotołaza, który trzy dni temu utknął głęboko pod ziemią, po tym jak część jaskini zawaliła się.

Kreml może rozważyć rozmieszczenie broni atomowej na Białorusi w ramach odpowiedzi na lokalizację elementów amerykańskiej tarczy antyrakietowej w Europie Środkowej - oświadczył ambasador Rosji w Mińsku Aleksandr Surikow.

Prezydent USA George W. Bush ostro zaatakował krytyków amerykańskiego ministra sprawiedliwości Alberto Gonzalesa, za niesprawiedliwe traktowanie i zszarganie jego imienia. Gonzales podał się w poniedziałek do dymisji.

Włoskie linie lotnicze Mistral Air uruchomiły dziś pierwszy czarterowy lot pielgrzymkowy z Rzymu do Lourdes. Od przyszłego roku przewoźnik, który uzyskał aprobatę Watykanu, zaoferuje połączenia do Fatimy, Santiago de Compostela i Częstochowy.