W Polsce najtaniej kupisz kokainę

Opublikowany dziś raport UE pokazuje, że prawie 15 proc. Polaków przynajmniej raz w życiu spróbowało marihuany, a w ostatnim roku zapaliło ją 6,3 proc. osób w wieku 15-34 lat. To najpopularniejszy i najłatwiej dostępny u nas narkotyk.

USA kusi Rosję w sprawie tarczy

USA złożyły Rosji na piśmie formalną propozycję współpracy w kwestii obrony przeciwrakietowej dążąc do rozładowania napięcia między Waszyngtonem a Moskwą - poinformowała w czwartek agencja Associated Press.

Miss Miny Przeciwpiechotnej

Targana przez wiele lat wojnami domowymi Angola ma najoryginalniejszy konkurs piękności na świecie - wybrana tam będzie Miss Miny Przeciwpiechotnej. Wszystkie startujące w nim kobiety są ofiarami zakopanych w ziemi pułapek.

Ukraina w WTO przed nowym rokiem?

Prezydent Ukrainy Wiktor Juszczenko ma nadzieję, że Ukraina uzyska członkostwo w Światowej Organizacji Handlu (WTO) jeszcze w bieżącym roku. - Przyjęcie do WTO będzie najlepszym prezentem na Boże Narodzenie dla Ukrainy - powiedział Juszczenko.

Bangladesz czeka na pomoc

W Bangladeszu setki tysięcy ludzi pozbawionych dachu nad głową przez szalejący w zeszłym tygodniu cyklon Sidr wciąż czeka na ratunek i pomoc humanitarną.

Muszarraf legalnym prezydentem

Sąd Najwyższy w Pakistanie oddalił ostatni zarzut o nielegalność reelekcji prezydenta Perveza Muszarrafa. Oznacza to, że jest on legalnie wybranym na drugą kadencję.

John Howard: przepraszam za "islamskich terrorystów"

Premier Australii John Howard przeprosił dziś za skandal, związany z rozprowadzaniem wyborczych ulotek, w których jego partia sugerowała, że jej przeciwnicy z Partii Pracy sympatyzują z islamskimi terrorystami.

Pechowa platforma znowu płonie

W październiku zginęło na niej 21 osób, teraz, choć zniszczenia są duże, na szczęście nikt nie zginął - jedna z platform wiertniczych u wybrzeży Meksyku po raz drugi w ciągu miesiąca stanęła w ogniu.

Koń zastąpi we Francji autobus

Ze względu częste strajki związków zawodowych, wysokie ceny paliw i ekologię, francuskie władze miejskie zastanawiają się nad powrotem do dawnej siły pociągowej - koni. Konne pojazdy traktowane są jako poważna alternatywa dla autobusów, śmieciarek i tramwajów.

Nowy Jork głoduje

Co szósty spośród 8,25 mln mieszkańców Nowego Jorku cierpi z powodu głodu. Raport "Koalicji przeciw głodowi" donosi, że liczba głodujących w porównaniu z 2006 rokiem wzrosła o 20 proc. Wśród 1,3 mln głodujących jest 400 tys. dzieci.

Tysiące Irakijczyków wracają do kraju

Codziennie około tysiąca Irakijczyków wraca do swojego kraju po tym, jak opuścili go z powodu przemocy i terroryzmu w kraju - podały władze w bagdadzkie. Większość powracających przybywa z Syrii.

Polaku i Rumunie, wara od brytyjskich karpi

Świąteczna tradycja kontra przepisy – Wielka Brytania rozpoczyna kampanię uświadamiającą emigrantom, że łowienie karpi w celach konsumpcyjnych jest nielegalne. Polakom pozostaje przerzucić się na brytyjski pudding lub… powalczyć o wigilijną rybę. Wtedy jednak mogą zapłacić słoną karę.

5 tys. osób odzyskało wolność

Ponad 5 tys. osób zatrzymanych podczas trwania stanu wyjątkowego w Pakistanie, w tym Imran Khan - przywódca opozycji, odzyskało wolność w ostatnich dwóch dniach. We wtorek wypuszczono blisko 3 tysiące, dziś pozostałe 2 tysiące politycznych więźniów.

Paryscy kioskarze wyszli na ulice

Kawa bez papierosa czy piwo bez dymka? Dla wielu nie do pomyślenia. A już z pewnością dla sprzedawców papierosów, w których najbardziej uderza planowany we Francji na początek przyszłego roku zakaz palenia. W proteście przemaszerowali ulicami Paryża.

Brytyjczycy zgubili dane 25 mln obywateli

Dane wszystkich osób otrzymujących zasiłek dla dzieci - 7 milionów rodzin, czyli ok. 25 mln osób - zgubiły brytyjskie władze. Dane były na dwóch dyskach twardych... przesyłanych za pośrednictwem firmy kurierskiej. Za ten incydent przepraszał w Izbie Gmin brytyjski premier Gordon Brown.

Telewizja Fox znowu przeprasza

Telewizja Fox, w której sitcomie znalazł się "żart" że "Polacy mają we krwi współpracę z nazistami" ponownie i w bardziej zdecydowanych słowach przeprosiła za to Polaków i Amerykanów polskiego pochodzenia.

Ostra kampania wyborcza Putina

- Na przestrzeni dziesięcioleci kierowali Rosją, a w końcu lat 80. pozostawili ludzi bez mięsa, cukru, soli i zapałek, a swoją polityką przygotowali rozpad ZSRR - to zarzuty prezydenta Rosji Władimira Putina pod adresem opozycji. Wszelkiej opozycji...

"Zmasowany sabotaż" na francuskiej kolei?

- Francuska kolej szybkiego ruchu TGV była celem kampanii sabotażu - oświadczył w środę koncern SNCF, państwowy właściciel kolei. Tego samego dnia na Korsyce doszło do czołowego zderzenia dwóch pociągów, 24 osoby są ranne. Nie są znane przyczyny zderzenia.

Były prezydent trafi przed sąd?

Oskarżeniu o malwersacje finansowe będzie musiał przeciwstawić się Jacques Chirac, do niedawna prezydent Francji. Prokuratura obwinia go o przydzielanie posad w paryskim ratuszu po znajomości prawicowym działaczom w czasie, gdy był merem tego miasta.

Tajne eskapady Jana Pawła II

Jak papież Jan Paweł II wymykał się w góry podczas swojego pontyfikatu? Kto mu w tym pomagał? Wystarczy sięgnąć po trafiającą właśnie do księgarń pozycję "Papież i jego generał".

Wierzący nie znaczy niemodny

"12 Świąt", bo taką nazwę nosi sklep, usytuowany jest w centrum Sankt Petersburga. Otworzyła go żona duchownego prawosławnego. Butik ma pomóc kobietom ubrać się nie tylko elegancko, ale i modnie, no i oczywiście w duchu prawosławia.

Izrael zezwala na dostawy broni do Autonomii

Dziś Izrael zezwolił na dostawę do Autonomii Palestyńskiej sprzętu wojskowego. 25 lekkich pojazdów opancerzonych i amunicja ma pomóc proprezydenckiemu Al-Fatah prowadzić kampanię przeciwko Hamasowi i islamskim ekstremistom.

Ponad 50 lat płonęła kopalnia w Chinach

Po pięćdziesięciu latach ugaszono pożar w kopalni węgla Terak, znajdującej się w chińskim regionie Xinjiang. Ogień pochłonął przez ten czas ponad 12 milionów ton węgla.

Wolińska dla "Guardiana": Jestem kozłem ofiarnym

- To, co się dzieje to cyrk. Jestem kozłem ofiarnym - mówi brytyjskiemu "Guardianowi" Helena Wolińska-Brus, była stalinowska prokurator wojskowa, wobec której wydano Europejski Nakaz Aresztowania.

Wyparowały dane osobowe 25 mln ludzi

- To niewybaczalne. Bardzo tego żałuję. Szczerze przepraszam za to, co się stało - powiedział brytyjski minister finansów Alistair Darling dziennikarzom BBC, komentując zniknięcie dysków twardych z danymi osobowymi ponad 25 milionów ludzi.

Dalajlama do Chińczyków: nie niszczcie Tybetu!!!

Przebywający z wizytą w Japonii duchowy przywódca Tybetańczyków Dalajlama ostrzegł, że zniszczenie równowagi ekologicznej w Tybecie przez chiński przemysł może negatywnie wpłynąć na setki milionów ludzi.