- Wszystkie zainteresowane strony powinny działać z ostrożnością i umiarkowaniem - zaapelował Bendedykt XVI, nawiązując do sprawy Kosowa. Dodał też, że należy dążyć do takich rozwiązań tej kwestii, które sprzyjają wzajemnemu poszanowaniu i pojednaniu.
Trzygwiazdkowy rosyjski generał, szef służby zakwaterowania i wyposażenia sił zbrojnych, zastrzelił się w swoim gabinecie. Wojskowy był odpowiedzialny za nadzór nad gigantycznym programem budowy mieszkań dla żołnierzy.
- Wszystko wskazuje na to, że na najbliższym posiedzeniu rządu, w najbliższy wtorek, decyzja w tej sprawie zostanie podjęta - powiedział szef klubu parlamentarnego PO Zbigniew Chlebowski.
Reżim Łukaszenki w NATO nie widzi już zagrożenia militarnego. - Nie ma go. Nasza doktryna militarna nie wymienia nikogo jako prawdopodobnego wroga Białorusi - oświadczył minister obrony Leanid Malcou.
Kłęby czarnego dymu z płonących opon spowiły na kilkadziesiąt minut serbsko-kosowskie przejście graniczne w Merdare. Ok. 300 byłych serbskich wojskowych zaatakowało kosowską policję i siły NATO.
- Władze USA dwukrotnie skorzystały z terytorium brytyjskiego, by przetransportować w tajemnicy dwóch więźniów podejrzewanych przez CIA o terroryzm - przyznał szef brytyjskiej dyplomacji David Miliband. Dodał, że "jest mu przykro", iż musi korygować wersję podawaną przez jego poprzedników.
Amerykańska marynarka wojenna zestrzeliła uszkodzonego satelitę szpiegowskiego. Rakieta zniszczyła zbiornik z toksycznym paliwem i tym samym osiągnęła swój cel - podał Pentagon.
Co się stało w pokoju przesłuchań na jednym z posterunków policji w Luizjanie? Na nagraniu z posterunku widać szarpaninę między kobietą a policjantem. Chwilę później jej twarz jest cała we krwi.
Jeszcze 200 świadków - żołnierzy, rodziny podejrzanych i dowództwo armii - chcą przesłuchać prokuratorzy ws. wydarzeń w Nangar Khel. - To porażające, jak długo jeszcze moi klienci będą siedzieć w areszcie? - komentuje w TVN24 adwokat żołnierzy, mec. Jacek Kondracki.
Są pierwsze komentarze po zestrzeleniu przez USA uszkodzonego satelity. Moskwa podejrzewa, że operacja była jedynie przykrywką dla próby amerykańskiej tarczy przeciwrakietowej, a Chińczycy zarzucają Waszyngtonowi "niebezpieczne kosmiczne ambicje"
Jest szansa na stabilizację w Kenii. Władze zgodziły się na utworzenie stanowiska premiera. Rozwiązania, które gwarantowałoby podział władzy domagała się opozycja. Do tej pory pracami rządu kierował prezydent.
Barwne sztandary, kolorowe balony i tysiące pielgrzymów - Meksykanie oddali hołd Maryi z Gwadelupy. Wierni uczestniczyli w kolorowej procesji i modlili się w bazylice przed obrazem Matki Boskiej.
Krążownik rakietowy USS Lake Erie to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie okrętów amerykańskiej floty. Wystrzelona z jego pokładu rakieta strąciła uszkodzonego satelitę.
Dwa amerykańskie myśliwce zderzyły się w powietrzu podczas lotów treningowych nad Zatoką Meksykańską. Piloci przeżyli wypadek - poinformowała amerykańska armia.
Kandydaci do obywatelstwa Wielkiej Brytanii będą poddawani co najmniej rocznemu sprawdzianowi, aby wykazać się obywatelską postawą. Okres oczekiwania na paszport Zjednoczonego Królestwa wydłuży się do co najmniej sześciu lat.
Nastoletnia mieszkanka Holandii twierdzi, że widziała zaginioną Madeleine McCann w ubiegłym tygodniu we Francji. Policja francuska twierdzi, że dziewczyna się pomyliła.
- Władimir Putin przyznał, że zbrodnia w Katyniu była zbrodnią stalinowską - powiedział w TVN24 Radosław Sikorski. Te słowa potwierdził Donald Tusk. Zdaniem Michała Kamińskiego taka deklaracja to nic nowego. - To samo przyznał 20 lat temu Michaił Gorbaczow - mówi prezydencki minister.
Syn prezydenta Francji, Nicolasa Sarkozy, idzie w ślady ojca i próbuje swoich sił w polityce. W przyszłym miesiącu będzie startował w wyborach samorządowych.
Serbski minister spraw zagranicznych powiedział w środę w Strasburgu, że skoro większość państw Unii Europejskiej chce uznać niepodległość Kosowa, to on wątpi w przyspieszenie integracji swojego kraju ze wspólnotą.
Organizacja Narodów Zjednoczonych zaproponowała pięć nowych nazw dla Macedonii. Grecja nie uznaje nazwy tego kraju i grozi zablokowaniem jej wejścia do NATO i Unii Europejskiej.
Parlament Luksemburga przyjął we wtorek, już w pierwszym czytaniu, ustawę legalizującą eutanazję. To już trzeci, po Holandii i Belgii, kraj, w którym lekarze będą mogli pomóc osobie śmiertelnie chorej w popełnieniu samobójstwa.
Prom kosmiczny Atlantis wylądował w środę zgodnie z planem. Kilka minut po godzinie 15.07 czasu polskiego prom osiadł na pasie ośrodka lotów kosmicznych im. Kennedy'ego na Florydzie.
Jak zarobić na śmieciach zalegających w Neapolu? Można stworzyć bazar i sprzedawać na nim wydobyte z wysypiska rzeczy. Na taki pomysł wpadli Polacy, Włosi i Rumuni - pisze w środę włoski dziennik "Corriere della Sera"
Zespół naukowców i lekarzy Instytutu Karolińskiego w Sztokholmie uratował dziecko od choroby genetycznej, zanim jeszcze się urodziło. Pionierski zabieg najprawdopodobniej uchronił je od wrodzonej łamliwości kości.
Serbia wycofuje swych ambasadorów z Niemiec i Austrii. To protest przeciw uznaniu przez te państwa niepodległości Kosowa. Wcześniej do kraju na konsultacje wrócili dyplomaci z Turcji, Francji i Stanów Zjednoczonych.
Barack Obama zwiększył przewagę nad Hillary Clinton. Czarnoskóry senator nie wygrywa jednak jedynie z byłą Pierwszą Damą. Według opublikowanego w środę sondażu amerykańskiego ośrodka Zogby i agencji Reuters, Obama ma też dużą szansę wygrać pojedynek z przodującym u Republikanów senatorem Johnem McCainem.
Planowana przez Unię Europejską misja w Kosowie jest sprzeczna z prawem międzynarodowym - to opinia ministra spraw zagranicznych Rosji Siergieja Ławrowa.