Niemcy niewiele wiedzą o Powstaniu Warszawskim, a temat tych kart niechlubnej historii Niemiec pojawia się w mediach tylko z okazji okrągłych rocznic. O to, ile nasi sąsiedzi wiedzą - zapytaliśmy niemieckich historyków.

Talibowie, którzy porwali 21 Koreańczyków, nie spełnili swoich gróźb i nie zabili kolejnych zakładników - poinformował podający się za rzecznika talibów Jusuf Ahmadi. Afgański rząd potwierdza: "zakładnicy żyją".

Ministrowie z Irackiego Frontu Zgody spełnili swoje ubiegłotygodniowe groźby i oświadczyli, że opuszczają rząd premiera Nuriego al-Malikiego.

69 górników od niedzieli uwięzionych pod ziemią w jednej z kopalń węgla kamiennego w środkowych Chinach zostało wydobytych na powierzchnię.

Idzie z rękami oplecionymi łańcuchem. W palącym słońcu i w strugach deszczu. Na piechotę przez całą Kolumbię. Zdesperowany ojciec chce w ten sposób wybłagać u partyzantów, by wypuścili jego syna, uprowadzonego 10 lat temu.

Uaktywnił się wulkan Bulusan w środkowych Filipinach. Chmury popiołu buchają na wysokość aż pięciu kilometrów.

"Wizyty u weterynarza i prześladowania. Być gejem w czasach Kaczyńskich" - zatytułował artykuł o życiu homoseksualistów w dzisiejszej Polsce największy włoski dziennik "Corriere della Sera".

Ulewne monsunowe deszcze zalały Bangladesz i wschodnie Indie. Od niedzieli powódź pochłonęła już przynajmniej 29 osób, a setki tysięcy straciły dach nad głową.

- Amerykanie będą głównie słuchać, a Rosjanie mówić - tak rozpoczęte wczoraj dwustronne rozmowy o tarczy antyrakietowej komentuje rządowa "Rossijskaja Gazieta".

Zmarł włoski reżyser, scenarzysta i producent filmowy Michelangelo Antonioni. Odszedł w dzień po śmierci innego giganta kina - Ingmara Bergmana. W kinie "powstaje obszar pustki" - skomentował reżyser Jan Jakub Kolski.

Wypalenie jednego jonta z marihuany jest tak szkodliwe dla płuc, jak wypalenie pięciu papierosów naraz - wynika z badań nowozelandzkich lekarzy.

Potwierdziły się wcześniejsze informacje o śmierci kolejnego z Koreańczyków porwanych przez afgańskich talibów. W środę w południe ma zostać rozstrzelany następny.

Mija rok, odkąd Fidel Castro, zmuszony ciężkim stanem zdrowia przekazał władzę swemu bratu - Raulowi Castro.

O "pełnej współpracy" ze strony Korei Północnej przy zamykaniu jej reaktora jądrowego w Jongbion mówią inspektorzy Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej, którzy powrócili z Phenianu.

Po 38 latach brytyjskie wojska opuszczą dziś Belfast - stolicę Irlandii Północnej i największe miasto kraju. Zadaniem wojsk było wsparcie policji w Irlandii Północnej podczas operacji utrzymania porządku.

O zastrzeleniu kolejnego z koreańskich zakładników poinformowali afgańscy porywacze. Jeśli informacja się potwierdzi, oznaczać to będzie, że dwóch spośród 23 porwanych Koreańczyków nie żyje.

Stany Zjednoczone zwiększą pomoc militarną dla krajów Bliskiego Wschodu i Zatoki Perskiej, aby zwalczać negatywny wpływ Al-Kaidy i Hezbollahu oraz Iranu - zapowiedziała amerykańska sekretarz stanu Condoleezza Rice.