Kilkadziesiąt osób zostało rannych, gdy pod wpływem burzy i silnego wiatru zawalił się namiot podczas festiwalu muzycznego na północnym wschodzie Holandii. Nikt nie został ciężko ranny - podała policja. Festiwal przerwano.

- Po odbiciu w sobotę z rąk rebeliantów położonej na południu Damaszku dzielnicy Tadamun syryjska armia rządowa ma już kontrolę nad całą stolicą - poinformował generał odpowiedzialny za operacje w tej dzielnicy. Rebelianci próbowali zdobyć miasto od 15 lipca.

Dwóch chłopców i ich siostra, w wieku od 4 do 12 lat, zostało zabitych w Dortmundzie na zachodzie Niemiec, po czym mieszkanie, w którym znajdowały się dzieci, celowo podpalono - ogłosiły w nocy z piątku na sobotę niemiecka policja i prokuratura. O śmierć dzieci podejrzana jest partnerka ich ojca.

Konflikt na linii Mińsk-Sztokholm, dotyczący szwedzkiego ambasadora na Białorusi, zaogniają białoruskie media. W piątek wieczorem tamtejsza telewizja państwowa w swoim materiale podała, że Stefan Eriksson przekazywał pieniądze i instrukcje "esktremistom".

Co najmniej 4239 ludzi zginęło w lipcu podczas powstania przeciwko prezydentowi Syrii Baszarowi el-Asadowi. Był to najbardziej krwawy miesiąc od rozpoczęcia rewolty w marcu 2011 roku - poinformował szef Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka Rami Abdel Rahman.

Iran z powodzeniem przetestował wielofunkcyjne pociski rakietowe produkcji krajowej Fateh 110 (zwycięstwo) czwartej generacji o zasięgu 300 kilometrów - poinformował w sobotę irański minister obrony Ahmad Wahidi.

Człowiek przedstawiający się jako szef islamskiej partyzantki w Tatarstanie zagroził w udostępnionym filmie wideo kolejnymi krwawymi zamachami i przyznał się do zorganizowania lipcowych ataków na umiarkowanego muftiego republiki i jego zastępcę.

Prawdopodobny rywal Baracka Obamy w wyborach prezydenckich Mitt Romney ostro zaatakował głowę państwa po opublikowaniu raportu na temat bezrobocia w USA. Przedstawił też własny plan naprawy gospodarki.

Były już węże, tym razem do akcji wkroczyły pszczoły. Rój kilku tysięcy pszczół doprowadził do opóźnienia samolotu Delta Airlines na Pittsburgh International Airport.

Ogromne kontrowersje budzi w Belgii zwolnienie z więzienia b. żony osławionego pedofila-mordercy Marca Dutroux. W piątek w miasteczku Malonne na południu kraju przeciwko przyjęciu do tamtejszego klasztoru klarysek Michelle Martin protestowało kilkaset osób.

W piątek w Tokio doszło do niezwykłego spotkania - z ocalałymi ze zniszczonych Hiroszimy i Nagasaki spotkał się wnuk prezydenta USA Harry'ego Trumana, który wydał rozkaz zrównania z ziemią japońskich miast. W wyniku zrzucenia bomb zginęło ponad 200 tys. ludzi.

Były prezydent Mongolii Nambaryn Enchbajar został skazany za korupcję na 4 lata więzienia i 54 mln tugrików (ok. 135 tys zł) grzywny - podał w piątek Reuters. Enchbajar rządził w latach 2004-9, ale wciąż jest szefem trzeciej największej partii w parlamencie.