Komputery kanadyjskiego Państwowego Komitetu Badań Naukowych (NRC) padły ofiarą ataku hakerów z Chin. Nie podano jednak szczegółów na temat potencjalnych szkód wyrządzonych przez "podmioty sponsorowane przez rząd Chin" - poinformowały władze w Ottawie.

Wirus Eboli, który zabił ponad 670 osób w zachodniej Afryce, stanowi zagrożenie dla Wielkiej Brytanii - powiedział szef brytyjskiej dyplomacji Philip Hammond, cytowany w środę przez BBC. Zapowiedział, że sprawą zajmie się rządowy sztab antykryzysowy Cobra.

Jak Władimir Putin zareaguje na sankcje wprowadzone przez Zachód? - To będzie odpowiedź ekonomiczna - uważa dr Sławomir Dębski, dyrektor Centrum Polsko-Rosyjskiego Dialogu i Porozumienia. Według niego, wpływ na decyzje rosyjskiego prezydenta będzie miał wąski krąg osób, nie więcej niż dziesięciu. - W większości to jego współtowarzysze z KGB. Koledzy z pracy - mówił we "Wstajesz i wiesz" Dębski.

Zakazane przez traktat INF rakiety średniego zasięgu to groźna broń. Bardzo szybko docierają do celu, trudno je wykryć i zareagować. Panicznie bał się ich Kreml w latach 80., dlatego przystał na traktat, który Rosja ma teraz według Amerykanów łamać. Nieoficjalnie wiadomo, że to z powodu obawy przed Chinami i z powodu amerykańskiej tarczy w Europie.

Aleksandr Łukaszenka zgodził się na zorganizowanie na Białorusi spotkania trójstronnej grupy kontaktowej ws. uregulowania sytuacji w Donbasie. Prosił o to prezydent Petro Poroszenko. Wcześniej spotkania odbywały się na Ukrainie.

Nagły wybuch paniki na koncercie w stolicy Gwinei Konakry doprowadził we wtorek wieczorem do śmierci co najmniej 24 osób - poinformowali lekarze. Po tej tragedii władze ogłosiły tygodniową żałobę. Koncert zorganizowano na plaży z okazji zakończenia ramadanu.

Ponad 20 osób zginęło w katastrofie łodzi z imigrantami, która zatonęła u wybrzeża Libii. Jak poinformowała marynarka wojenna tego kraju, uratowano 22 rozbitków. Dziesiątki osób uznaje się za zaginione.

Ciało chłopca odkryto w komorze podwozia amerykańskiego samolotu wojskowego, po wylądowaniu maszyny w bazie lotniczej USA w niemieckim Ramstein. Jak poinformował rzecznik Pentagonu John Kirby, samolot przyleciał z Afryki.

Hamas zaprzeczył we wtorek wieczorem, jakoby miał przystąpić do porozumienia, na mocy którego oddziały jego milicji w Strefie Gazy miały podporządkować się 24-godzinnemu zawieszeniu broni, jak to ogłosiła w Ramallah Organizacja Wyzwolenia Palestyny (OWP).