Zrujnowane przez trzęsienie ziemi Haiti wybiera prezydenta, parlament i trzecią część Senatu. 11 tysięcy komisji wyborczych otworzyło się pomimo epidemii cholery, chronicznego braku prądu, wody oraz zamieszek i protestów wywołanych przez zwolenników walczących partii politycznych.

Samolot towarowy z ośmioma osobami na pokładzie rozbił się w niedzielę nad ranem czasu lokalnego w Karaczi w Pakistanie. Maszyna runęła tuż obok dzielnicy mieszkalnej. W płomieniach stanęło kilka budynków.

2600 policjantów z oddziałów specjalnych i spadochroniarze z wsparciem transporterów opancerzonych oraz helikopterów, atakuje dzielnicę biedy Alemao w Rio de Janeiro. Funkcjonariusze walczą z około 500 - 600 członkami gangów narkotykowych, którzy nie odpowiedzieli na ultimatum rządu nawołujące do poddania się.

Lewica wygrała wybory samorządowe na Słowacji. Porażkę poniosła rządząca centroprawica. - Przegraliśmy te wybory - powiedział przewodniczący głównej partii tworzącej koalicję rządową, Mikulasz Dzurinda. - W polityce tak to bywa, że są zwycięstwa, niekiedy zdarzają się remisy, ale bywają też przegrane. Wybory samorządowe 2010 uważam za porażkę - dodał.

Smutny koniec okrętu, który przez niemal 30 lat służył w Royal Navy. HMS "Invincible" został wystawiony na sprzedaż na aukcji internetowej brytyjskiego Disposal Service Authority. Cena jaką Ministerstwo Obrony chce uzyskać za pływające 10 tysięcy ton stali, to dwa miliony funtów.

Narażając życie swoje i swoich rodzin, grupa "obywatelskich dziennikarzy" nagrywa ukrytymi kamerami życie na północnokoreańskiej prowincji. Jeden z nich, udzielił w Chinach wywiadu japońskiej agencji prasowej, w którym opisuje wzrastające niezadowolenie wśród poddanych reżimu Kim Dzong Ila. Mówi też o ciężkim życiu zwykłych obywateli Korei Północnej.

Stany Zjednoczone oraz Korea Południowa rozpoczęły wspólne manewry. W odpowiedzi agencja Yonhap poinformowała, że Korea Północna umieściła pociski ziemia-ziemia na ruchomych wyrzutniach na Morzu Żółtym. Manewry zaczęły się kilka dni po tym, jak wojsko Phenianu ostrzelało południowokoreańską wyspę Yeonpyeong. Dziś też słyszano tam wystrzały artyleryjskie. Wojsko nakazało wszystkim dziennikarzom opuszczenie wyspy.

Cztery miliardy dolarów - taką kwotę, według Hugo Chaveza pożyczyła Rosja Wenezueli na zakup broni. Kredyt został udzielony podczas wizyty wenezuelskiego prezydenta w minionym miesiącu w Moskwie.

Blisko połowa antybiotyków wyprodukowanych w Chinach trafia do paszy dla zwierząt - donosi "China Daily". Jedzenie mięsa zwierząt faszerowanych profilaktycznie lekami prowadzi do uodpornienia na antybiotyki, szkodzi też zwierzętom - ostrzegają eksperci.

W niedzielę w Brukseli odbędzie się spotkanie ministrów finansów państw strefy euro poświęcone pomocy finansowej dla Irlandii - poinformowały w sobotę źródła zbliżone do resortu finansów Francji.

Egipt wybiera nowy parlament. Wielkich zmian raczej nie będzie - rządząca Partia Narodowo-Demokratyczna prezydenta Hosniego Mubaraka najpewniej utrzyma władzę. Opozycja - zdelegalizowane Bractwo Muzułmańskie, oskarża władze o nękanie i zamiar sfałszowania wyborów.

Po raz trzeci w ciągu zaledwie dwóch lat mieszkańcy Mołdawii wybierają nowy parlament. Wybory były konieczne, bo od kwietnia 2009 roku parlament nie jest w stanie wybrać szefa państwa ani utworzyć efektywnego i stabilnego rządu.

Wydłuża się lista państw, które z niepokojem oczekują kolejnej publikacji WikiLeaks, która może okazać się prawdziwym huraganem. Tym razem portal może przedstawić - według szacunków różnych mediów - nawet trzy miliony tajnych dokumentów. Kiedy dokładnie materiały ujrzą światło dzienne, nie wiadomo. Część serwisów informacyjnych wymienia niedzielę, inne konkretnej daty nie podają wcale.

Cztery osoby zginęły w sobotę we Włoszech w rezultacie zejścia lawin. W tak tragiczny sposób rozpoczął się sezon zimowych wycieczek górskich.

Około 10 tys. przeciwników zmian w systemie emerytalnym, wprowadzanym przez centroprawicowy rząd, protestowało w sobotę w Budapeszcie. Mają one ograniczyć środki prywatnych funduszy ubezpieczeniowych. W Dublinie nawet 50 tys. ludzi wyległo na ulice. Ci z kolei nie godzą się na zapowiedziane przez rząd Irlandii oszczędności budżetowe.

Uprowadzony w maju znany meksykański polityk Diego Fernandez de Cevallos, został wypuszczony na wolność - podał w sobotę dziennik "El Universal". Kilka godzin później informację tę zdementował rządowy urzędnik.

Europa obserwuje Hiszpanię i - jak zauważają media - próbuje wywierać presję, a premier Hiszpanii Jose Luis Rodriguez Zapatero uspokaja: - Gabinet obniży deficyt budżetowy, wprowadzając plan oszczędnościowy - oświadczył w sobotę. Słowa te były odpowiedzią na obawy, że jego kraj może wkrótce potrzebować pomocy finansowej, jaką przyznano Grecji i Irlandii.

Zdelegalizowany przez Mińsk Związek Polaków na Białorusi nie podejmie prób rejestracji organizacji pod inną nazwą - zadecydowała w sobotę jego Rada Naczelna. O możliwości zarejestrowania kierowanego przez Andżelikę Orechwo ZPB pod inną nazwą wspomniał prezydent Alaksandr Łukaszenka w wywiadzie dla polskich mediów.

Jeśli prawdą jest, że podczas ostrzału południowokoreańskiej wyspy Yeonpyeong zginęli cywile, to ich śmierć jest "godna pożałowania" - poinformowała w sobotę oficjalna północnokoreańska KCNA. Jednocześnie to samo źródło oskarżyło Seul o używanie ludzkich tarcz. Także w sobotę do Korei Połudnowej przyleciał wysłannik Chin, by rozmawiać o skomplikowanej sytuacji na Półwyspie Koreańskim.

Papież Benedykt XVI zaapelował o kontynuowanie wysiłków na rzecz rozbrojenia nuklearnego. W swoim wystąpieniu skierowanym do nowego ambasadora Japonii w Watykanie Hidekazu Jamaguchiego wspomniał o tragedii Hiroszimy i Nagasaki, zniszczonych przez Amerykanów w 1945 roku.

Pod jego dowództwem brytyjski atomowy okręt podwodny Astute osiadł na wybrzeżu wyspy Skye w północno-zachodniej Szkocji. Komandor porucznik Andrew Coles, bo o nim mowa, został zwolniony ze stanowiska - podało w sobotę brytyjskie ministerstwo obrony.

Przełom, "mea culpa Rosji" - tak włoska prasa pisze w sobotę o uchwale Dumy Państwowej. W piątek izba niższa parlamentu w Moskwie uznała Katyń za zbrodnię reżimu stalinowskiego. Według gazet, to ważny krok ku zbliżeniu między Rosją a Polską.

- 34,7 proc. Chińczyków stosuje przemoc wobec swoich żon – wynika z badań ekspertów. Podczas konferencji w Pekinie z okazji Międzynarodowego Dnia Przeciwko Przemocy wobec Kobiet prawnicy wezwali do uchwalenia ustawy chroniącej prawa kobiet w Chinach.

Jako "niezwykle twardą" określa w sobotę dziennik "Kommiersant" piątkową uchwałę Dumy Państwowej, w której izba niższa parlamentu Rosji uznała Katyń za zbrodnię reżimu stalinowskiego, a ZSRR - za państwo totalitarne.

Amerykańskie siły bezpieczeństwa udaremniły próbę zdetonowania samochodu z ładunkiem wybuchowym podczas dorocznej inauguracji drzewka bożonarodzeniowego w Portland (stan Oregon) - poinformowały władze USA. Aresztowano 19-latka, na którego FBI przygotowała zasadzkę.

W podziemnym tunelu biegnącym pod granicą Meksyku i USA znaleziono 17 ton marihuany. Obiekt odkryto po stronie meksykańskiej w Tijuanie, na północy kraju, przy granicy z Kalifornią - poinformowały w piątek meksykańska armia i amerykańska policja.

Puste krzesło zamiast noblisty. Tak ma wyglądać wręczenie nagrody 10 grudnia w Oslo dla tegorocznego laureata Pokojowej Nagrody, chińskiego dysydenta Liu Xiaobo. Wymowny symbol zniknie, jeśli żona otrzyma zezwolenia władz w Pekinie na wyjazd do Oslo - zapowiadają Norwedzy

W Rzymie narasta spór lokalnych władz z Watykanem o ogromną budowę, która częściowo zasłoni bazylikę świętego Pawła za Murami. Na należącym do Watykanu terenie przy papieskiej bazylice wznoszony jest gmach ośrodka badań należący do watykańskiego szpitala.

Startująca z kosmodromu Kourou w Gujanie Francuskiej rakieta Ariane-5 wyniosła w piątek na orbitę okołziemską dwa satelity telekomunikacyjne - poinformowało europejskie konsorcjum Arianespace.

Chiny powinny wywrzeć większą presję na Koreę Płn. by skłonić ją do zmiany agresywnego zachowania. Takie słowa padły z ust dowódcy sił zbrojnych USA, admirała Michaela Mulllena podczas piątkowego wywiadu dla CNN.