Obama przyśle nowego ambasadora. Pomagał nam wejść do NATO

Ambasador USA w Polsce Lee Feinstein po trzech latach urzędowania kończy swoją misję w naszym kraju. Decyzją prezydenta Baracka Obamy, nowym ambasadorem będzie Stephen D. Mull, w przeszłości m.in. doradca podsekretarza stanu USA i ambasador na Litwie.

Przedwyborcza decyzja uderza w Polaków na Litwie

Zmieniono przebieg granic okręgów wyborczych na Litwie. Decyzją Litewskiej Głównej Komisji Wyborczej okręg na Wileńszczyźnie przybrał inny kształt, tym samym znacznie osłabiając szanse Polaków na miejsce w litewskim parlamencie. Pretekstem zmiany demograficzne.

Lotnictwo pod lupą po "desancie" szwedzkich misiów

Komisja prezydencka przeprowadza obecnie na Białorusi kontrolę we wszystkich formacjach wojsk lotniczych i obrony przeciwlotniczej. Powodem jest informacja o zrzuceniu nad Białorusią pluszowych misiów z apelami o wolność słowa - pisze w środę agencja BiełaPAN.

Chińczycy zakryli przyrodzenie Michała Anioła

Chińczycy mogą poczuć ducha renesansu, aczkolwiek nie do końca. Redaktorzy telewizji państwowej CCTV uznali za gorszącą rzeźbę Michała Anioła - i zakryli jej przyrodzenie podczas relacji z wystawy w Pekinie - donosi "Daily Telegraph".

"Oszczędzimy 65 mld euro. Będzie wyższy VAT"

Do końca 2014 roku Hiszpania zaoszczędzi 65 mld euro - zapowiedział w środę w parlamencie premier Mariano Rajoy. W nocy z poniedziałku na wtorek rząd hiszpański wstępnie porozumiał się z partnerami ze strefy euro w sprawie warunków pomocy dla banków.

Szef syryjskiej opozycji w Moskwie: W kraju trwa rewolucja

W Syrii trwa rewolucja, a nie "po prostu nieporozumienia między opozycją a rządem" - powiedział na spotkaniu z szefem rosyjskiego MSZ Siergiejem Ławrowem przewodniczący zrzeszającej opozycję Narodowej Rady Syryjskiej (NRS), Abdel Basset Sida.

Nie wzięły nikogo na rogi. Ranni jednak byli

Kilka tysięcy osób wzięło udział w środę w piątej gonitwie z bykami w ramach festiwalu ku czci św. Fermina, który od kilku dni trwa w Pampelunie, na północy Hiszpanii. Trzy osoby odniosły lekkie obrażenia, ale żadnej z nich byk nie wziął na rogi.

Rękawica pozwoli głuchoniemym "przemówić"

Zespół studentów z Ukrainy wynalazł rękawicę, która umożliwia przełożenie języka migowego na werbalny. Jest to duży krok w kierunku usprawnienia komunikacji ludzi głuchoniemych - pisze "Daily Mail".

Dowódca talibów: Al-Kaida to zaraza. "Ulżyło mi po śmierci Osamy"

Zdobycie Kabulu to bardzo odległa perspektywa, dlatego bojownicy powinni szukać politycznego porozumienia z afgańskimi władzami - mówi w wywiadzie dla brytyjskiego tygodnika "New Statesman" jeden z najważniejszych dowódców talibów. Nazywa on też Al-Kaidę, którą wielu laików utożsamia z talibami, plagą.

"Czarny marsz" w centrum Madrytu

Kilkuset górników z Asturii i Kastylii-Leon oraz z Aragonii po prawie trzech tygodniach "czarnego marszu" dotarło w nocy z wtorku na środę do Madrytu, aby zaprotestować w stolicy Hiszpanii przeciwko rządowej polityce "likwidacji górnictwa węglowego".

Obama atakuje Romneya za zagraniczne konta

Coraz goręcej w USA. I nie chodzi o pogodę a politykę. Sztab Baracka Obamy zaatakował Mitta Romneya za korzystanie z zagranicznych kont, w tym w rajach podatkowcyh. Z kolei Romney odgryzł się stwierdzeniem, że prezydent stara się przez ten atak odwrócić uwagę od słabych wyników dotyczących zatrudnienia.

Biały Dom o Asadzie: brutalny tyran i morderca

Bardzo ostre słowa padły pod adresem prezydenta Syrii Baszara el-Asada ze strony Waszyngtonu. - Przejdzie on do historii jako brutalny tyran, który mordował własny naród - oświadczył we wtorek rzecznik Białego Domu Jay Carney, zaostrzając tym samym retorykę dotyczącą Syrii.

"Koszmar scjentologów" stał się rzeczywistością

Niewiele ponad tydzień temu była żoną jednego z najważniejszych ludzi w Kościele Scjentologicznym, teraz jest ich "koszmarem", który stał się rzeczywistością. Katie Holmes błyskawicznie zakończyła swój związek z wielką gwiazdą Hollywood, Tomem Cruisem. Wyjątkowe tempo ugody byłej pary ma być zasługą ich córeczki Suri. Sprawie przyjrzał się reporter "Polski i Świata".

Wielka helikopterowa "pięciolatka" Pentagonu. Polacy się dołożą

Podczas gdy polski MON stara się zakupić 26 średnich śmigłowców, Pentagon zamówił ich 653, i to tylko jednego typu. Firma Sikorsky Aircraft na w ciągu pięci lat dostarczyć ponad pół tysiąca maszyn z popularnej rodziny Black Hawk. Częściowo będą je produkować Polacy w zakładach w Mielcu.

Schettino broni się w telewizji. "To był banalny wypadek"

Tylko dzięki jego intuicji statek nie uderzył czołowo w skałę, tylko dzięki jego decyzjom statek nie przewrócił się na głębokiej wodzie pociągająć za sobą o wiele więcej ofiar, a cały wypadek był "banalny" - tak kapitan Costa Concordii broni się przed oskarżeniami prokuratury, udzielając wywiadu w telewizji.

Młodzi Hiszpanie przez kryzys mieszkają z rodzicami

Kryzys jeszcze bardziej opóźnił moment, w którym młodzi Hiszpanie usamodzielniają się. Siedem na dziesięć osób w wieku od 20 do 29 lat wciąż mieszka z rodzicami - wynika z opublikowanego we wtorek raportu przygotowanego przez Fundację La Caixa.

Starcie na szczytach władzy w Egipcie

Egipski Trybunał Konstytucyjny unieważnił we wtorek dekret prezydenta Mohameda Mursiego o przywróceniu do pracy rozwiązanego w połowie czerwca parlamentu.

Planował atak na Kapitol. Chciał użyć zdalnie sterowanych modeli

Amerykański fizyk Rewzan Ferdaus przyznał się przed sądem w Bostonie do wspierania terrorystów i planowania ataków na gmachy publiczne w Waszyngtonie. Chciał tego dokonać z wykorzystaniem zdalnie sterowanych modeli uzbrojonych w ładunki wybuchowe. Grozi mu za to 17 lat więzienia.