Rząd USA nieustannie przygląda się demokratycznym protestom i wspiera aspiracje mieszkańców Hongkongu - powiedział rzecznik Białego Domu Josh Earnest. W poniedziałek tysiące demonstrantów nadal blokowało finansową dzielnicę miasta. Doszło do kolejnych starć z policją.

Niemiecka Rada Etyki uznała, że należy zmienić prawo i odstąpić od karania kontaktów seksualnych między dorosłym rodzeństwem. Zdaniem Rady celem prawa karnego nie może być ugruntowywanie społecznego tabu. Podobna dyskusja przetoczyła się dwa lata temu w Danii. Czy byłaby możliwa także w Polsce?

Moskiewski sąd przedłużył do 11 stycznia areszt tymczasowy zatrzymanemu w maju ukraińskiemu reżyserowi i działaczowi Majdanu Ołehowi Sencowowi, oskarżonemu o przygotowywanie zamachów terrorystycznych na okupowanym przez Rosjan Krymie - podała rzeczniczka sądu.

Jens Stoltenberg, który w środę obejmie stanowisko sekretarza generalnego NATO, za kilka dni przyjedzie do Polski – zapowiedział w poniedziałek szef BBN Stanisław Koziej. Spodziewanym tematem rozmów będzie wypełnienie postanowień szczytu w Newport.

Azerbejdżański obrońca praw człowieka Anar Mammadli został laureatem tegorocznej Nagrody Praw Człowieka im. Vaclava Havla przyznawanej przez Zgromadzenie Parlamentarne Rady Europy - poinformowała ta paneuropejska organizacja.