Z prędkością niemal 300 km/h gnał jedną z autostrad w Vancouver Island w Kanadzie motocyklista, który swoje popisy nagrał na kamerę video. Na nagraniu widać, jak kierowca pędzi środkiem drogi, nie zważając na samochody. Swoje nagranie umieścił w internecie. Policja już go zidentyfikowała.

Kolejnych trzech agentów Secret Service uwikłanych w skandal z wynajmowaniem prostytutek w Cartagenie, w Kolumbii, przed przyjazdem tam prezydenta Obamy, zostało zwolnionych z pracy - poinformował w piątek rzecznik służby ochrony rządu USA.

Przyczyną katastrofy samolotu pasażerskiego pod Islamabadem mogło być uderzenie pioruna - poinformował szef pakistańskiego MSW. Na pokładzie Boeinga 737-200 linii Bhoja Air, który rozbił się w piątek było - według danych przewoźnika - 127 osób. Przedstawiciel władz pakistańskich oświadczył, że nikt nie przeżył katastrofy. Wbrew pierwszym doniesieniom, wygląda na to, że nie ma ofiar na ziemi.

Gwiazda futbolu Wayne Rooney, lokaj księżnej Diany, ojciec Davida Beckhama i żona b. premiera Tonyego Blaira - to tylko kilka nazwisk z listy podsłuchiwanych przez koncern Ruperta Murdocha. W sumie do Wysokiego Sądu w Londynie wpłynęło kilkadziesiąt wniosków o odszkodowanie, a w piątek ujawniono listę 46 z blisko 100 poszkodowanych, którzy chcą dochodzić sprawiedliwości na drodze sądowej.

Guenther Grass opuścił w piątek szpital, gdzie przeszedł zaplanowane badania - powiedział anonimowy przedstawiciel placówki medycznej w Hamburgu, do której trafił niemiecki noblista.

George Zimmerman, który 26 lutego zastrzelił nieuzbrojonego czarnoskórego 17-latka Trayvona Martina, może wyjść z aresztu po wpłaceniu 150 tys. dol. kaucji - postanowił w piątek prowadzący jego sprawę sąd w Sanford na Florydzie.

Watykańska Kongregacja Nauki Wiary skrytykowała w swoim raporcie amerykańskie stowarzyszenie żeńskich zakonów katolickich (Leadership Conference of Women Religious, LCWR) twierdząc, że promuje ono "radykalne feministyczne poglądy sprzeczne z wiarą katolicką". Chodzi m.in. o kwestie homoseksualizmu i wyświęcania kobiet - donosi telewizyjna sieć PBS.

Armia Sudanu "wyzwoliła" z rąk Sudanu Południowego miasto Heglig w bogatym w ropę naftową regionie - podała w piątek agencja Reutera. Heglig został zajęty przez siły Południa w ubiegłym tygodniu.

Rakiety, jakie wystrzelono w tym miesiącu z terytorium Egiptu na izraelski port Ejlat nad Morzem Czerwonym, zostały przemycone z Libii - powiedział w piątek agencji Associated Press zastrzegający sobie anonimowość przedstawiciel władz wojskowych Izraela.

Pięć osób zostało w piątek oskarżonych w Danii o przygotowanie i dokonanie zamachów terrorystycznych. Chodzi m.in. o próby podpalenia budynków policyjnych, banków i jednej z ambasad w Kopenhadze. Oskarżeni są Duńczykami należącymi do jednego z skrajnie lewicowych ugrupowań.

- Wiele ludzi opisałoby mnie jako miłego, sympatycznego i troszczącego się o innych człowieka - stwierdził podczas piątego dnia swojego procesu Anders Breivik. Morderca wyjaśniał, jak przygotował się psychicznie do popełnienia makabrycznej zbrodni i jak teraz kompletnie nie dopuszcza do siebie emocji, ponieważ inaczej "załamałby się". Jak relacjonuje jeden z dziennikarzy obecnych na sali, wielu jego kolegów obok płacze. Część rodzin i osób, które przeżyły, wyszły z sali.

Uważany za faworyta wyborów prezydenckich we Francji socjalista Francois Hollande oświadczył, że jego kraj weźmie udział w ewentualnej interwencji militarnej w Syrii, jeśli zdecyduje o niej ONZ, a on zostanie wybrany na szefa państwa.

Kelley Lynch, wieloletnia menedżerka Leonarda Cohena, a także jego była kochanka, została skazana na 18 miesięcy, z zawieszeniem na 5 lat. Ponadto dostała zakaz posiadania broni przez następne 10 lat i obowiązek uczęszczania na trening psychologiczny i zarządzania gniewem. Kobieta nękała muzyka telefonami i mailami, w których mu m.in. groziła. - Oglądanie mojego byłego przyjaciela przykutego do krzesła w sądzie nie daje mi żadnej przyjemności - tak piosenkarz skomentował wyrok.

Brytyjska policja poinformowała w piątek o aresztowaniu na londyńskim lotnisku Heathrow pod zarzutem terroryzmu trzech mężczyzn, którzy przylecieli z Omanu. Wszyscy trzej pochodzą z Birmingham, w środkowo-zachodniej Anglii.

Syryjskie wojska rządowe intensywnie ostrzeliwują miasto Hims na zachodzie kraju - twierdzą syryjscy działacze praw człowieka. Jednak według MSZ Rosji, mimo naruszeń i prowokacji, obowiązujący od ponad tygodnia rozejm w Syrii jest w zasadzie przestrzegany. Do jego nadzorowania chcą się przyłączyć Chiny, która zapowiedziały wysłanie obserwatorów.

Irański dyplomata napastował i molestował dziewczynki na basenie w wieku od 9 do 15 lat - podały brazylijskie media, powołując się na rodziców dzieci. Mężczyzna miał się zasłonić immunitetem dyplomatycznym i uciekł przed linczem. Irańska ambasada w Brazylii odrzuca oskarżenia i twierdzi, że całe wydarzenie jest "nieporozumieniem wynikłym z różnic kulturowych".

Armia Korei Południowej pokazała dwie nowe, dotychczas nieznane rakiety, mogące dosięgnąć każdego celu na terenie wrogiej Korei Północnej. - Chcemy pokazać naszą niezłomną postawę. Nie zachwiejemy się w obliczu kolejnych gróźb i prowokacji z Północy - oświadczył generał.

Władze Wietnamu zwróciły się do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) z prośbą o pomoc w zbadaniu tajemniczej choroby, na którą w ciągu roku zmarło 19 osób. W jednym z okręgów w środkowej części kraju zaraziło się już 190 ludzi. Najczęściej chorują dzieci i młodzież.

Do listy najbardziej poszukiwanych nazistowskich zbrodniarzy dołączono trzy nowe nazwiska. Razem podczas II Wojny Światowej przyczynili się do śmierci dziesiątek tysięcy Żydów, między innymi na polskich Kresach. Wszyscy po 1945 uciekli do Kanady, gdzie mieszkali przez dekady.

Niecodziennego gościa znalazł podczas remontu mieszkania pewien Chińczyk. Czerwona panda znajdowała się nad sufitem jego pokoju. Nie wiadomo, skąd zwierzę wzięło się w mieszkaniu. Weterynarze przekazali wystraszoną pandę do zoo.

Nad Zatoką Meksykańską przez ponad trzy godziny krążył samolot z nieprzytomnym pilotem za sterami. Cessna 421 zataczała koła w eskorcie dwóch F-15, dopóki nie wyczerpało się paliwo. Samolot spadł do morza i zatonął. Pilot nie przeżył.

Do starć protestujących rybaków z policją doszło w czwartek wieczorem w południowym Chile. Ponad trzy tysiące demonstrantów sprzeciwiało się wprowadzeniu restrykcji w połowie ryb.

Do kilkudziesięciu gwałtownych pożarów doszło w czwartek na Syberii. Ogień w północnej części Rosji rozprzestrzenia się w bardzo szybkim tempie. Żywioł strawił już ponad dziewięć tysięcy hektarów lasu.

Pałac Buckingham rozświetliły olbrzymie wizerunki królowej Elżbiety II, złożone z montażu 200 tys. jej autoportretów, namalowanych przez dzieci. Iluminacja jest częścią obchodów diamentowej rocznicy panowania Elżbiety na Wyspach Brytyjskich.

Prezydent Bronisław Komorowski wraz z małżonką przebywa w Portugalii z dwudniową, oficjalną wizytą. W czwartek para prezydencka spotkała się m.in. z portugalskim prezydentem Anibalem Cavaco Silvą oraz premierem Pedro Passosem Coelho. Jednym z głównych punktów wizyty było także odsłonięcie przy jednej z głównych ulic Lizbony popiersia polskiego kompozytora Fryderyka Chopina. - Bardzo się cieszę, że Polska jest coraz bardziej obecna w Portugalii - podkreślił w czwartek prezydent.

W pierwszej turze wyborów prezydenckich we Francji na socjalistycznego kandydata Francoisa Hollande'a zamierza głosować w niedzielę 28 proc. wyborców, a na ustępującego prezydenta Nicolasa Sarkozy'ego 25 proc. - wynika z opublikowanego w czwartek sondażu CSA. Sarko odrobił punkt procentowy, ale jeśli chodzi o prognozy II tury, stracił aż 6 pkt.