Groźne rosyjskie pociski trafią do Iranu?

Rosja i Iran podpisały międzyrządowe porozumienie o współpracy wojskowej. Nie jest wykluczone, że w jego ramach Teheran dostanie w końcu systemy obrony przeciwlotniczej S-300. Wstrzymania dostaw tej broni do Iranu domagał się od Rosji Zachód.

Aresztować Janukowycza. Kijowski sąd podjął decyzję

Sąd w Kijowie zdecydował o aresztowaniu b. prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i byłego premiera Mykoły Azarowa - podała ukraińska prokuratura generalna. Decyzje te pozwolą na ubieganie się o ich ekstradycję z Rosji.

Dron nad Pałacem Elizejskim. Skąd się wziął?

Nad Pałacem Elizejskim - oficjalną siedzibą prezydenta Francji - przez kilka sekund leciał w nocy z poniedziałku na wtorek dron - poinformowało źródło w administracji. Prokuratura w Paryżu wszczęła śledztwo ws. lotu niezgodnego z zasadami bezpieczeństwa.

Były "gubernator” Doniecka: Porwali mnie Czeczeni. Za plotki o Kadyrowie

Paweł Gubariew, były „gubernator ludowy” samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej, wyjaśnił incydent z własnym porwaniem. "Uprowadzili mnie Czeczeni. Za plotki, że mam dowody przeciwko prezydentowi Ramzanowi Kadyrowowi w sprawie organizowania zamachów terrorystycznych w Paryżu" - napisał na Facebooku Gubariew.

"Głównym zadaniem jest przetrwanie". Walki o lotnisko w Doniecku

Broniący lotniska w Doniecku, tzw. cyborgi, utrzymują pozycje i odpierają ataki rebeliantów. "Separatyści dążą do przejęcia portu za wszelką cenę. Ich celem jest próba przesunięcia granicy demarkacyjnej" - twierdzi analityk ukraiński. W rejonie lotniska trwa operacja przeciw separatystom, jednak władze w Kijowie nie chcą ujawniać jej szczegółów.

MSZ Rosji: Unia kontynuuje swoją nieprzyjazną politykę

Unia Europejska nadal nie jest gotowa do skorygowania swojego nieprzyjaznego kursu - oznajmiło we wtorek MSZ Rosji, komentując poniedziałkowe spotkanie szefów dyplomacji UE. Rosyjski resort zarzucił UE, że w sposób nieobiektywny ocenia działania władz Ukrainy.

Australia podnosi poziom zagrożenia terrorystycznego dla policji

Australijskie władze podniosły we wtorek poziom zagrożenia terrorystycznego dla policji ze średniego na wysoki. Działanie to ma związek ze zwiększeniem aktywności organizacji dżihadystycznych na świecie oraz atakami w Paryżu, w których zginęli policjanci.

Tajemnicze DNA na magazynku broni zamachowca z Paryża

Po atakach we Francji trwają poszukiwania wspólników trzech zamachowców, którzy w czasie trzech dni terroru zamordowali 17 osób. Francuscy śledczy badają m.in. DNA pozostawione na magazynku broni, z której Amedy Coulibaly zabił cztery osoby w sklepie koszernym w Paryżu.

Alarm odwołany. To nie ebola, a "infekcja górnych dróg oddechowych"

Na moskiewskim lotnisku Szeremietiewo wylądował samolot Aerofłotu z Paryża. Jego pasażerowie nie zostali jednak wypuszczeni z maszyny. Wraz z załogą przez ponad cztery godziny czekali, aż pracujące na pokładzie służby stwierdzą, czy jedna z osób, która podczas lotu źle się poczuła, może mieć objawy zakażenia wirusem ebola. Okazało się, że to tylko infekcja górnych dróg oddechowych.

Brawurowa ucieczka przez kilka stanów. "Nastoletni Bonnie i Clyde" złapani na Florydzie

18-letni Dalton Hayes i 13-letnia Cheyenne Phillips dwa tygodnie temu uciekli z domów w Kentucky. Od tego czasu para podróżowała po kraju, kradnąc samochody i używając podrobionych czeków. Nastolatków poszukiwała policja w kilku stanach, aż w końcu zostali w niedzielę złapani na Florydzie. Amerykańskie media ochrzciły ich mianem "nastoletnich Bonnie i Clyde'a".

Coraz więcej antymuzułmańskich incydentów

Liczba incydentów antymuzułmańskich we Francji wzrosła od zamachów w Paryżu (7-9 stycznia) ponad dwa razy w porównaniu z całym styczniem 2014 roku. Odnotowano ich 116 - poinformowało narodowe obserwatorium przeciwko islamofobii.

Unijni ministrowie chcą się dzielić informacjami wywiadowczymi

Unie Europejska zdecydowała, że będzie w znacznie bardziej aktywny sposób koordynować swoje działania przeciwko terroryzmowi, przede wszystkim przez dzielenie się informacjami wywiadowczymi - poinformowała w poniedziałek szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini.

"Zabrali go ludzie z karabinami". Dawny lider separatystów "porwany w Doniecku"

"Paweł Gubariew został porwany przez nieznanych bojówkarzy. Zamaskowani ludzie z karabinami wpadli do sztabu, wyprowadzili, wsadzili go do samochodu i wywieźli w nieznanym kierunku" - napisał znajomy separatysty. Paweł Gubariew był jednym z "twórców" samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej. W październiku przeżył zamach. Oficjalnie "władze" separatystów informacji o porwaniu nie potwierdzają.

Porwania Boko Haram w Kamerunie. Co najmniej 20 zakładników na wolności

Co najmniej 20 z 80 osób porwanych w niedzielę w Kamerunie przez bojowników islamistycznej partyzantki Boko Haram z sąsiedniej Nigerii odzyskało wolność - poinformowało kameruńskie ministerstwo obrony, na które powołuje się BBC. Zakładnicy zostali uwolnieni w ramach "pościgu za napastnikami, którzy kierowali się z powrotem do Nigerii" - dodał resort.

Wszyscy do metra. Dzień Czystego Powietrza

Smog to jeden z największych problemów mieszkańców irańskiej stolicy, niskie ceny paliw nie zachęcają bowiem do korzystania z komunikacji miejskiej. Dlatego też najwyżsi urzędnicy państwowi postanowili zachęcić rodaków do przejazdu metrem.

Skąd USA wiedziały, że za atakami na Sony stoi Korea Północna?

Stany Zjednoczone wiedzą, że to Korea Północna stoi za listopadowym atakiem hakerskim na studio filmowe Sony Pictures, ponieważ już w 2010 r. wywiad USA zinfiltrował północnokoreańskie sieci komputerowe - podały "New York Times" i "Der Spiegel". Gazety powołują się na przedstawicieli władz amerykańskich oraz na dokumenty, które wyciekły z amerykańskiej Agencji Bezpieczeństwa Narodowego (NSA).