"Washington Post": Trump chce odwołać McMastera


Prezydent Donald Trump odwoła jednego z najważniejszych współpracowników – doradcę do spraw bezpieczeństwa narodowego generała Herberta Raymonda McMastera. Taką informację podaje dziennik "Washington Post".

Dziennik pisze, że informację o planowanej dymisji generała McMastera uzyskał od pięciu osób z otoczenia prezydenta USA.

"WaPo" dodaje, że Donald Trump poinformował szefa personelu Białego Domu generała Johna Kelly’ego i swoim zamiarze i poprosił o propozycje nazwisk jego następcy.

Zmiana na stanowisku nie nastąpi jednak natychmiast. Prezydent chce najpierw znaleźć dobrego następcę na ten urząd, które jest jednym z najważniejszych stanowisk w państwie. Na giełdzie nazwisk pojawiają się John Bolton, były ambasador przy ONZ i Keith Kellog z Rady Bezpieczeństwa Narodowego. 13 marca 2018 roku Donald Trump poinformował o odwołaniu Rexa Tillersona ze stanowiska sekretarza stanu i powołaniu na tę funkcję dotychczasowego szefa Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) Mike'a Pompeo. Na czele CIA stanie jej dotychczasowa wicedyrektor Gina Haspel. Będzie pierwszą kobietą na tym stanowisku.

Donald Trump i Herbert Raymond McMaster | White House

Autor: MR\mtom / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: White House