"Po 12 latach małżeństwa zdecydowaliśmy się iść oddzielnymi drogami"

[object Object]
Trump Junior angażował się w kampanię ojca (na nagraniu rozmowa z reporterem "Faktów" TVN)TVN24 BiS
wideo 2/25

Żona Donalda Trumpa Juniora złożyła w Nowym Jorku pozew o rozwód. "Po 12 latach małżeństwa zdecydowaliśmy się iść oddzielnymi drogami" - napisali we wspólnym oświadczeniu syn prezydenta Stanów Zjednoczonych i była modelka Vanessa Trump.

Oświadczenie zostało dostarczone przez Trump Organization - imperium biznesowe prezydenta, w którym pracuje także jego syn. Vanessa i Trump Junior mają dla siebie "ogromny szacunek" - podają w oświadczeniu małżonkowie, w którym jednocześnie proszą o prywatność. Para wzięła ślub w 2005 roku i ma pięcioro dzieci.

W ostatnich miesiącach 40-letni Trump Junior znalazł się w środku śledztwa w sprawie możliwych związków między kampanią prezydencką swojego ojca a Rosją. Prezydent zaprzeczył takim związkom. Trump Junior odgrywa kluczową rolę w Trump Organization od czasu, gdy jego ojciec został prezydentem w styczniu 2017 roku. Prezydent zapowiedział, że utrzyma prawo własności do swoich hoteli, pól golfowych i setek innych firm, ale przekaże je pod kontrolę dwóch najstarszych synów. Strona internetowa Trump Organization przedstawia Trumpa Juniora jako wiceprezesa wykonawczego firmy, podobnie jak jego brata Erica Trumpa.

Autor: MR\mtom / Źródło: Reuters