W Brazylii w aktach przemocy średnio co 10 minut ginie człowiek, w 2013 r. odnotowano ponad 50 tys. gwałtownych zgonów; policja zabija średnio sześciu ludzi dziennie - poinformowała we wtorek organizacja pozarządowa zajmująca się bezpieczeństwem publicznym.

Rosja planuje budowę nowych reaktorów jądrowych w Iranie - zapowiedziały władzę FR na mniej niż dwa tygodnie, przed kolejną rundą negocjacji Iranu z zachodnimi mocarstwami, które dotyczą zakończenia irańskiego programu nuklearnego.

Władimir Putin znów grozi wojną, tym razem spekulantom. To oni jego zdaniem wykańczają rubla. Rosyjska waluta traci tak gwałtownie, że Rosjanie będą za chwilę nosić ruble kilogramami, by cokolwiek kupić. W przypadku tej wojny, tak łatwo jak na Krymie, Putinowi nie pójdzie.

Władimir Putin w czasie pokazu fajerwerków niespodziewanie okrył swoim płaszczem żonę prezydenta Chin. Zdarzenie pokazała "na żywo" chińska telewizja państwowa, a incydent stał się hitem internetu. Ten szarmancki gest nie spodobał się chińskiej cenzurze, bo ta usuwa z sieci wszystkie zdjęcia i wideo związane z niezręcznością w loży VIP w czasie szczytu APEC.

Rosja zbuduje dwa reaktory atomowe w irańskiej elektrowni atomowej w Buszerze - porozumienie w tej sprawie podpisali we wtorek w Moskwie szef rosyjskiego Rosatomu Siergiej Kirijenko i jego odpowiednik z Organizacji Energii Atomowej Iranu Ali Akbar Salehi.

Szczyt APEC w Pekinie z perspektywy państw Zachodu upływa pod znakiem teatralnych gestów Baracka Obamy i Władimira Putina. Prezydent USA stara się okazywać swojemu rosyjskiemu odpowiednikowi chłód. Mimo to do rozmów miało jednak dojść. Według rzecznika Putina przywódcy "komunikują się w kuluarach".