Rosyjski minister obrony z misją w Damaszku

Prezydent Syrii Baszar el-Asad spotkał się we wtorek w Damaszku z ministrem obrony Rosji Siergiejem Szojgu. Podczas spotkania omówiono kwestię syryjsko-rosyjskiej współpracy militarnej oraz wspólne działania mające na celu zwalczenie tak zwanego Państwa Islamskiego.

Europarlament za przystąpieniem do konwencji antyprzemocowej

Parlament Europejski poparł przystąpienie Unii Europejskiej do konwencji Rady Europy o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej. Decyzję krytykuje PiS, które uważa, że to "ideologizacja" i "kolejna pomyłka UE". PO podkreśla, że konwencja nie narusza kompetencji państw, a zapewnia współpracę.

"Doskonały prezent dla prezydenta Rosji"

Triumfalny powrót pozbawionego ukraińskiego obywatelstwa byłego prezydenta Gruzji Micheila Saakaszwilego na Ukrainę nie oznacza, że odniesie on tam szybki sukces polityczny - oceniają eksperci i analitycy.

Trzeci dyrektor komunikacji Trumpa. Tym razem kobieta

28-letnia była asystentka Donalda Trumpa, Hope Hicks, została mianowana pełnoprawnym dyrektorem do spraw informacji Białego Domu i będzie współautorką strategii informacyjnej gabinetu prezydenta USA. Dotąd zajmowała to stanowisko tymczasowo.

Angela Merkel wyjawiła swój grzech młodości

Kanclerz Niemiec Angela Merkel niechętnie wypowiada się na temat swojego życia prywatnego. Niemieckiemu nadawcy NDR udało się jednak namówić ją na małe wyznanie. Kanclerz wyjawiła, że w młodym wieku zapaliła papierosa i ukryła ten fakt przed rodzicami.

Muzycy z Polski z zarzutem gwałtu zbiorowego

Czterem aresztowanym w sobotę w mieście Santa Ana w Kalifornii członkom polskiego zespołu death metalowego Decapitated zarzuca się zbiorowe zgwałcenie kobiety. Wszystko miało się wydarzyć w ich autobusie 31 sierpnia po koncercie w Spokane w stanie Waszyngton - podała we wtorek agencja AP.

Rodzice z 11-letnim dzieckiem wpadli do krateru

Trzy osoby zginęły po tym, jak wpadły we wtorek do krateru wulkanicznego w okolicach Neapolu. Strażacy poinformowali, że ofiary udusiły się, najpewniej z powodu gorących wyziewów wulkanicznych.

Hezbollah ogłasza zwycięstwo. "Wygraliśmy wojnę w Syrii"

Libańska organizacja Hezbollah, sojusznik prezydenta Syrii Baszara el-Asada, ogłosiła zwycięstwo w wojnie w Syrii - podał we wtorek libański dziennik "Al-Akhbar". Deklaracja ta związana jest z sukcesami armii rządowej w walce z dżihadystami na wschodzie kraju.

Twórca libańskiego kandydata do Oscara zatrzymany i przesłuchany

Francusko-libański reżyser Ziad Doueiri został w poniedziałek zwolniony przez libański trybunał wojskowy. W niedziele Doueiri został zatrzymany na lotnisku w Bejrucie, gdy wracał z Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Wenecji. Zarzucono mu po latach wyreżyserowanie fragmentów innego filmu w Izraelu.

Już 370 tysięcy Rohindżów uciekło przez granicę

Z Birmy do Bangladeszu od czasu rozpoczęcia walk między rebeliantami i armią pod koniec sierpnia uciekło już około 370 tysięcy osób z muzułmańskiej mniejszości Rohindża - oświadczył we wtorek rzecznik Międzynarodowej Organizacji do spraw Migracji (IOM), Leonard Doyle.

Umorzono postępowanie przeciw byłemu esesmanowi z Auschwitz

Sąd w Neubrandenburgu (Meklemburgia-Pomorze Przednie) poinformował we wtorek o umorzeniu postępowania przeciwko byłemu sanitariuszowi z niemieckiego obozu koncentracyjnego i zagłady Auschwitz-Birkenau, esesmanowi Hubertowi Zafke, ze względu na jego stan zdrowia.

"Włamywaliśmy się do opuszczonych aut". Polscy turyści uwięzieni przez Irmę

Polscy turyści uwięzieni przez huragan Irma wygrali walkę z żywiołem, jednak nadal muszą walczyć o możliwość powrotu do domu. Na Sint Maarten horrorem okazało się oczekiwanie na pomoc. - Powiedzieli, że mamy sobie radzić sami, włamywaliśmy się do samochodów - relacjonował turysta Tomasz Wierzchowski. - Nic straszniejszego w życiu nie przeżyłem - mówił z kolei turysta z Kuby Maciej Wasilewski. Materiał programu "Polska i Świat".