TVN24 | Poznań

Z kościoła zniknęły pozłacane kielichy. Naczynia liturgiczne znaleziono w mieszkaniu 45-latka

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/
tam
Źródło:
TVN24 Poznań
Zagórów: Policjanci odzyskali naczynia skradzione z kościoła
Zagórów: Policjanci odzyskali naczynia skradzione z kościołaKPP Słupca
wideo 2/7
KPP SłupcaZagórów: Policjanci odzyskali naczynia skradzione z kościoła

Policjanci z Zagórowa (woj. wielkopolskie) zatrzymali mężczyznę podejrzanego o kradzież z włamaniem do jednego z miejscowych kościołów. W mieszkaniu 45-latka znaleziono kilkanaście pozłacanych naczyń liturgicznych.

Zgłoszenie o kradzieży kilkunastu pozłacanych naczyń, wykorzystywanych do codziennej celebracji mszy w jednej z zagórowskich parafii rzymskokatolickich, policjanci odebrali pod koniec lipca. Łupem złodziei padły m.in. kielichy, pateny i cyboria.

- Wytypowanie sprawcy i ustalenie okoliczności zdarzenia nie należało do łatwych, efekty przyniosła praca operacyjna. Funkcjonariusze zatrzymali osobę, którą podejrzewali o dokonanie przestępstwa - - informuje Marlena Kukawka ze słupeckiej policji. I dodaje, że zatrzymany to 45-letni mieszkaniec powiatu konińskiego

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Był karany za podobne przestępstwa

Podczas przeszukania mieszkania mężczyzny odnaleziono wszystkie skradzione z kościoła przedmioty. - Mężczyzna był już wcześniej karany za podobne czyny - podkreśla Kukawka.

45-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Prokurator zdecydował o zastosowaniu wobec niego dozoru policyjnego do czasu rozstrzygnięcia sprawy w sądzie. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Autor:FC/ tam

Źródło: TVN24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KPP Słupca

Pozostałe wiadomości