Ciężarówka amerykańskiej armii zderzyła się z busem. Dwie osoby ranne

Na miejscu pracowali strażacy
TVN24 PoznańDo wypadku doszło na prostej drodze

Dwie osoby zostały ranne w wypadku na drodze powiatowej między Żaganiem (Lubuskie) a Świętoszowem (Dolny Śląsk). We wtorek rano ciężarówka wojsk amerykańskich zderzyła się z cywilnym busem.

- Poszkodowani to kierowca i pasażer busa - poinformowała podinsp. Sylwia Woroniec z Komendy Powiatowej Policji w Żaganiu.

Wypadek miał miejsce na odcinku drogi między miejscowościami Trzebów i Świętoszów. Woroniec powiedziała, że kierowcy pojazdów byli trzeźwi. Dodała, że auta zderzyły się prostym odcinku drogi, której jezdnia była śliska. Wyjaśnianiem przyczyn wypadku zajęła się Żandarmeria Wojskowa.

Tak wygląda bus, w którego uderzyła wojskowa ciężarówka | archiwum prywatne

Rzecznik Komendanta Głównego Żandarmerii Wojskowej mjr Artur Karpienko poinformował PAP, że na miejscu pracują żołnierze z Oddziału Żandarmerii w Żaganiu.

- Do wypadku doszło około godziny 9.40. Drogą między Trzebowem a Świętoszowem przemieszczała się kolumna pojazdów wojskowych sił zbrojnych USA. Jeden z pojazdów zjechał na przeciwległy pas i uderzył w prywatny pojazd. W wyniku zderzenia dwie osoby odniosły obrażenia i zostały odwiezione do szpitala - powiedział PAP mjr Karpienko.

Miejsce zostało już uprzątnięte, a ruch przywrócony | TVN24 Poznań

Kolejny wypadek Amerykanów

To kolejny wypadek z udziałem amerykańskiego pojazdu wojskowego, do którego doszło w Lubuskiem. W zeszłą sobotę w rejonie miejscowości Piaski w powiecie zielonogórskim do rowu wpadła ciężarówka, z której wysypał się ładunek, m.in. amunicja. Droga nr 27 była zablokowana przez kilka godzin.

MON poinformowało, że kierowca tamtej ciężarówki przewożącej amunicję treningową do czołgów M-1 Abrams nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych. Kierowane przez niego auto wpadło w poślizg i wypadło z drogi.

W Żaganiu i Świętoszowie stacjonują żołnierze i sprzęt amerykańskiej brygady pancernej, która została skierowana do Polski.

Do wypadku doszło niedaleko Żagania:

Mapa Targeo

Autor: ib//ec / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań

Pozostałe wiadomości