Poznań

W Wielkopolsce stanęło 80 składów

Poznań

Poznań Główny przystąpił do strajku
tvn24W Poznaniu zatrzymanych ma być około 80 pociągów

Pociągi w całej Polsce stanęły na dwie godziny w związku ze strajkiem ostrzgawczym kolejarzy. W Wielkopolsce zatrzymano w sumie 80 składów.

Do strajku nie przystąpili pracownicy m.in Przewozów Regionalnych czy Kolei Wielkopolskich. Nie oznaczało to jednak, że bez problemu można było poruszać się po województwie. – Otrzymaliśmy informację, że stacja Poznań Główny przystąpiła do strajku, a to niestety powoduje znaczne utrudnienia na terenie praktycznie całego województwa wielkopolskiego – mówi TVN24 Mateusz Żmuda z PKP Przewozy Regionalne.

80 składów zatrzymanych

Z powodu strajku kolejowych związków zawodowych w Wielkopolsce łącznie było zatrzymanych około 80 składów - poinformował Zbigniew Wolny ze spółki PKP Polskie Linie Kolejowe. W Poznaniu do końca trwania akcji strajkowej nie wjedzie i nie wyjedzie 12 pociągów Intercity, 38 pociągów Przewozów Regionalnych i 26 pociągów Kolei Wielkopolskich - wyliczył.

Według Wolnego strajk poważnie utrudnił komunikację w województwie.

Kolej jak organizm

Mimo zakończenia strajku pasażerowie nie mogą być pewni, że dotrą dziś do celu na czas. – Kolej jest takim organizmem, że rozładowanie takiego korka może chwilę potrwać – zaznacza Żmuda.

Chcą im zabrać ulgi

Powodem strajku jest zmiana w naliczaniu ulg dla obecnych i emerytowanych pracowników spółek kolejowych. Do protestu włączyły się PKP Intercity, PKP Cargo, PKP Energetyka oraz odpowiadające za infrastrukturę PKP Polskie Linie Kolejowe.

Kolejarze przyznają, że w piątek w pociągach jest mniej osób niż zazwyczaj.

Strajk spowodował utrudnienia w całej Wielkopolsce
Strajk spowodował utrudnienia w całej WielkopolsceTVN24 Poznań

Autor: mm//kv/k / Źródło: TVN24 Poznań/PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24 Poznań | TVN24

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości