TVN24 | Poznań

Sprzedawali narkotyki w trzech powiatach. Czternaście osób, czterdzieści zarzutów

TVN24 | Poznań

Autor:
aa//now
Źródło:
PAP, TVN24
Do zdarzenia doszło w Szamotułach
Do zdarzenia doszło w SzamotułachGoogle Earth
wideo 2/5
Google EarthAkt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Szamotułach

Czternaście osób odpowie przed sądem za handel narkotykami - to efekt pracy śledczych z Szamotuł (woj. wielkopolskie). Łącznie podejrzani usłyszeli 40 zarzutów. - Sprawa okazała się wielowątkowa - przekazała młodszy aspirant Sandra Chuda z szamotulskiej policji. Do sądu trafił akt oskarżenia.

Policjanci wraz z prokuraturą zakończyli postępowanie w sprawie przestępczości narkotykowej na terenie trzech powiatów w Wielkopolsce: szamotulskiego, czarnkowsko-trzcianeckiego oraz poznańskiego. Akt oskarżenia trafił do Sądu Rejonowego w Szamotułach. - W ubiegłym roku funkcjonariusze trafili na trop mieszkańca Szamotuł, który był zamieszany w sprzedaż środków odurzających i psychotropowych. W jego mieszkaniu policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków. Mężczyzna posiadał marihuanę, chlorowodorek 3-CMC potocznie nazywany "kryształem", haszysz, tabletki ekstazy oraz kokainę - wylicza młodszy aspirant Sandra Chuda, oficer prasowa Komendy Powiatowej Policji w Szamotułach.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO >>>

Mężczyźnie przedstawiono zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków oraz ich sprzedaży. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany. - Sprawa okazała się wielowątkowa, a dzięki zebranym materiałom dowodowym od września ubiegłego roku do czerwca policjanci zatrzymali w sumie 14 osób do sprawy - zaznaczyła Chuda.

14 osób i 40 zarzutów

Zatrzymani to mieszkańcy gminy Szamotuły, Poznania, Pniew, gminy Rokietnica, gminy Obrzycko oraz powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego - w wieku od 18 do 49 lat. Wśród nich była jedna kobieta. Jak podała Chuda, prokuratura przedstawiła podejrzanym łącznie 40 zarzutów, między innymi za posiadanie znacznych ilości narkotyków oraz nowych substancji psychoaktywnych, wprowadzanie do obrotu znacznych ilości nielegalnych substancji, handel, udzielanie oraz wytwarzanie narkotyków czy posiadanie przyrządów służących do przerabiania środków odurzających lub psychotropowych. Sąd tymczasowo aresztował trzech podejrzanych, z czego wobec dwóch ten środek zapobiegawczy jest nadal stosowany. Wobec pozostałych prokurator zastosował dozór policyjny. Części z oskarżonych, odpowiadających za wprowadzenie do obrotu znacznych ilości narkotyków, grozi do 12 lat więzienia.

Autor:aa//now

Źródło: PAP, TVN24

Źródło zdjęcia głównego: tvn24

Pozostałe wiadomości