W centrum handlowym zwrócił im uwagę, że powinni założyć maseczki, został brutalnie pobity

TVN24 | Poznań

Autor:
FC/gp
Źródło:
TVN 24 Poznań
Poznań: Policja szuka mężczyzn z nagraniaKMP Poznań
wideo 2/7
KMP PoznańPoznań: Policja szuka sprawców pobicia

Przyszli na zakupy do centrum handlowego bez maseczek i zaatakowali mężczyznę, który zwrócił im uwagę. Poszkodowany musiał przejść operację. Po trzech miesiącach od zdarzenia policja publikuje wizerunki osób, które mogą mieć związek z tą sprawą.

Do zdarzenia doszło 22 sierpnia około godziny 18:30 w centrum handlowym na poznańskim Marcelinie.

- Policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pobicia mężczyzny. Ten człowiek zwrócił uwagę grupie osób, którzy w centrum handlowym nie nosili obowiązkowych maseczek zasłaniających usta i nos. Jedna z tych osób go zaatakowała - mówi Maciej Święcichowski z wielkopolskiej policji.

Jak opisywali portalowi epoznan.pl świadkowie zdarzenia, mężczyznę zaatakowała grupa aż 11 osób. "Kopali go po głowie, okładali pięściami. Ludzie tylko patrzyli" - pisał do redakcji Mateusz.

Po szarpaninie grupa oddaliła się, a poszkodowany zgłosił sprawę policji. Pobity mężczyzna miał obrażenia twarzy, w tym połamaną żuchwę. Musiał przejść operację.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE >>>

"Jest nam przykro"

Po zajściu oświadczenie w sprawie zdarzenia wystosowała dyrektor centrum handlowego King Cross Jowita Żołnowska.

"Tuż przed godziną 18.30 jeden z pracowników ochrony zauważył, że dochodzi do przepychanek pomiędzy klientami na pasażu naszego centrum. Natychmiast zgłosił ten fakt do centrali ochrony w obiekcie oraz poprosił o wsparcie, gdyż w zdarzeniu brała udział grupa osób. Starał się uspokoić sytuację i pomóc poszkodowanej osobie. Równolegle dowódca zmiany wezwał dodatkowych pracowników ochrony oraz patrol interwencyjny i policję. Po niecałych dwóch minutach od zgłoszenia zajścia na miejscu zdarzenia było obecnych czterech pracowników ochrony, którzy byli obecni przy poszkodowanym do momentu przybycia pogotowia" - czytamy.

Dyrektor centrum handlowego ubolewa nad tym, co się stało. "Jest nam niezmiernie przykro, że taka sytuacja miała miejsce na terenie naszego centrum, które chcemy, żeby było bezpiecznym miejscem do robienia zakupów dla wszystkich osób je odwiedzających".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Spytała nieznajomego, dlaczego nie ma maseczki. W odpowiedzi została pobita.

Szukają osób z nagrania

Teraz, po trzech miesiącach od zdarzenia, policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego poznańskiej komendy opublikowali zdjęcia z kamer monitoringu przedstawiające osoby, które mogą mieć związek z tą sprawą

- Wszyscy, którzy rozpoznają mężczyzn ze zdjęć bądź mają jakiekolwiek informacje na ten temat, proszeni są o kontakt z policjantami z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu pod numerami telefonu 47 77 150 89, 47 77 130 90 w godzinach 7:30-15.30 lub 47 77 156 13, 112 czynnymi całą dobę. Zapewniamy anonimowość! - apeluje Marta Mróz z poznańskiej policji.

Policja szuka mężczyzn z nagraniaKMP Poznań

Autor:FC/gp

Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: KMP Poznań