Tankowali, ale nie płacili. Kamery uchwyciły mężczyzn, szuka ich policja

Policja poszukuje dwóch mężczyzn
Policja poszukuje mężczyzn, którzy mogą mieć związek z kradzieżą paliwa
Źródło: KMP Poznań

Wybrali kilka poznańskich stacji paliw i tankowali na nich bez płacenia. Tak zniknęło paliwo o wartości ponad 5 tysięcy złotych. Poznańska policja szuka trzech mężczyzn, którzy mogą mieć związek z tą sprawą. Zarejestrowały ich kamery monitoringu.

Poznańscy policjanci opublikowali wizerunki dwóch mężczyzn, których podejrzewają o kradzieże paliwa.

- Do przestępstw doszło w krótkich odstępach czasu, w okresie od 28 maja do 15 czerwca, na stacjach benzynowych w rejonie Nowego Miasta w Poznaniu. Kamery monitoringu zarejestrowały wizerunki mężczyzn, którzy mają związek z tą sprawą – informuje Marta Mróz, rzeczniczka Komendy Miejskiej Policji w Poznaniu.

Policja poszukuje dwóch mężczyzn
Policja poszukuje dwóch mężczyzn
Źródło: KMP Poznań

Zatankowali i próbowali odjechać bez płacenia. Po kilku metrach stanęli, bo pomylili rodzaj paliwa.

Ze wstępnych ustaleń policji wynika, że sprawcy, których było co najmniej trzech, poruszali się zielonym citroenem na różnych tablicach rejestracyjnych. - Dotychczasowe działania policjantów nie doprowadziły do ustalenia, kim są mężczyźni, dlatego funkcjonariusze postanowili opublikować ich wizerunki – mówi Mróz.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE>>>

Mężczyźni są podejrzewani o kradzież paliwa
Mężczyźni są podejrzewani o kradzież paliwa
Źródło: KMP Poznań

"Znalazł sposób na zakłócanie pracy dystrybutorów paliwa. Tankował kilkadziesiąt litrów, płacił za kilka".

Policjanci proszą o kontakt wszystkie osoby, które posiadają informacje o poszukiwanych osobach. – Zapewniamy anonimowość – dodaje rzeczniczka.

Wszystkich, którzy rozpoznają mężczyzn ze zdjęć, bądź mają jakiekolwiek informacje na ten temat, proszone są o kontakt z policjantami z Komisariatu Policji Poznań Nowe Miasto pod całodobowymi numerami telefonu 47 77 123 11 lub 112 lub e-mail: dyzurny.poznan-nowe-miasto@po.policja.gov.pl. 
Komenda Miejska Policji w Poznaniu
Mężczyźni poruszali się zielonym citroenem
Mężczyźni poruszali się zielonym citroenem
Źródło: KMP Poznań
Czytaj także: