Akcja policji w Poznaniu. 185 skontrolowanych pojazdów i ponad sto mandatów

Autor:
lukl/kab
Źródło:
PAP
Policjanci przeprowadzili nocne kontrole przewozu osób (wideo archiwalne z 25 marca 2023 roku)
Policjanci przeprowadzili nocne kontrole przewozu osób (wideo archiwalne z 25 marca 2023 roku)KSP
wideo 2/4
KSPPolicjanci przeprowadzili nocne kontrole przewozu osób

Ponad 100 wykroczeń w 185 skontrolowanych pojazdach, które świadczyły usługi przewozu osób, wskazała poznańska policja podczas kontroli przeprowadzonej w piątek wieczorem i w nocy na poznańskim Starym Mieście. Posypały się mandaty.

"Kontrolowaliśmy szczególnie tych, którzy świadczą odpłatny przewóz za pomocą aplikacji" - poinformowała w sobotę Komenda Miejska Policji w Poznaniu.

"Chcemy, żeby mieszkańcy oraz turyści, którzy nas odwiedzają, czuli się bezpiecznie, wybierając Poznań, jako miejsce swoich towarzyskich spotkań, po zakończeniu których spokojnie wrócą do swoich domów" - dodano.

Pięć osób bez licencji

Policja podała, że w ramach przeprowadzonej akcji wylegitymowano 192 osoby i skontrolowano 185 pojazdów, w tym 161 aut, które świadczyły usługi przewozu osób. Policjanci ujawnili także ponad 100 wykroczeń, za które zostały nałożone mandaty karne.

"Sprawdziliśmy licencje na wykonywanie odpłatnego przewozu osób - pięć osób niestety ich nie posiadało. Zatrzymaliśmy 10 dowodów rejestracyjnych. Ponadto odbyły się kontrole uprawnień do kierowania pojazdami oraz stanu trzeźwości kierowców" - poinformowała policja.

Działania policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KMP Poznań odbyły się we współpracy ze Strażą Graniczną, Inspekcją Transportu Drogowego, Strażą Miejską Miasta Poznania oraz Oddziałem Prewencji Policji w Poznaniu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:lukl/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Komenda Miejska Policji w Poznaniu

Pozostałe wiadomości