Poznań

Poznań City Center gotowe na przyjęcie poznaniaków

Poznań

Otwarcie Poznań City Center odbędzie się w piątek
TVN24Od 25 października Poznań City Center będzie otwarte dla klientów

Jest gotowe i czeka na pierwszych klientów. W piątek 25 października, dla wszystkich poznaniaków i przyjezdnych swoje drzwi otworzy Poznań City Center.

Kilkanaście godzin przed oficjalnym otwarciem na terenie centrum odbyła się konferencja prasowa. Kompleks łączący w sobie dworzec PKP , PKS, oraz centrum handlowe, gościł m. in. przedstawicieli miasta, kolei oraz inwestora. Po konferencji odbyła się również gala otwarcia.

- Jedni przyjdą tu skorzystać z dworców, inni z galerii zrobić zakupy. Niezależnie od tego jest to spora inwestycja w układ transportowy miasta - zwraca uwagę Mirosław Kruszyński, wiceprezydent Poznania.

Tysiące pracowników

Kruszyński zwrócił też uwagę na miejsca pracy jakie inwestycja stworzyła i stworzy w przyszłości.

- Było to 6 tysięcy pracowników na czas budowy i 2,5 tysiąca miejsc pracy po otwarciu galerii - wylicza.

- W maju 2012 roku otworzyliśmy nowy dworzec kolejowy. Celem było powstanie dworca na Euro. Dziś otwieramy resztę kompleksu, czyli galerię handlową i nowy dworzec PKS, który zacznie funkcjonować w nowym miejscu w ciągu najbliższych dni - mówi Tomasz Lisiecki z firmy Trigranit , inwestora budowy.

Jutro oficjalnie

Uroczyste otwarcie zaplanowano na 9:00 rano. Najważniejszym elementem będzie symboliczne przekazanie klucza do centrum. Prezydent Poznania, Ryszard Grobelny odbierze go z rąk prezesa spółki TriGranit, Tomasza Lisieckiego. Od piątku klienci będą mogli skorzystać z oferty 230 sklepów, 35 barów i restauracji oraz dwóch stref gastronomicznych.

PKS nieco później

Poznań City Center, zwane też Zintegrowanym Centrum Komunikacyjnym, składa się z nowego dworca kolejowego Poznań Główny, nowego terminalu autobusowego (PKS) oraz galerii handlowej. Nowy Dworzec PKP i galeria handlowe są już ukończone. PKS Poznań S.A. planuje otworzyć nowy dworzec oraz terminal w drugiej połowie listopada 2013. Inwestycja zrealizowana została dzięki współpracy prywatnej spółki TriGranit z państwowymi Polskimi Kolejami Państwowymi.

Poznań City Center powstało tuż obok starego Dworca Głównego w Poznaniu :

Mapa Targeo

Autor: ab/kk / Źródło: TVN24 Poznań

Pozostałe wiadomości