TVN24 | Poznań

Wyszła na spacer, znalazła paczkę i pojemniki z pająkami

TVN24 | Poznań

Autor:
aa
Źródło:
TVN24
Mosina. Porzucone pająki
Mosina. Porzucone pająkiSM Mosina
wideo 2/4
SM MosinaMosina. Porzucone pająki

Egzotyczne pająki w podpoznańskiej Mosinie. Dwadzieścia jeden takich okazów znaleziono w porzuconej przy drodze paczce i pojemniku. Jak podaje straż miejska, to najprawdopodobniej ptaszniki. Zwierzęta znalazły schronienie u jednego z hodowców. Sprawę ma zbadać policja.

Straż Miejska w Mosinie (woj. wielkopolskie) otrzymała w środę zgłoszenie od zaniepokojonej mieszkanki. Kobieta, która spacerowała po miejscowości, znalazła szklane terrarium z pojemnikiem oraz paczkę. - Strażnicy po przybyciu na miejsce ostrożnie sprawdzili pakunek. Jego opakowanie było naderwane. Dostrzegli, że w środku jest więcej zaparowanych pojemników oraz napis "traszki". Po otwarciu paczki okazało się, że terrarium wypełniają pudełeczka podobne do tych, w których oddawane są próbki do badań laboratoryjnych. Każde opakowanie było opatrzone karteczką z odręcznie wypisaną nazwą łacińską – mówi Damian Pietruszewski, zastępca komendanta Straży Miejskiej w Mosinie.

OGLĄDAJ TVN24 NA ŻYWO W TVN24 GO>>>

Szybko okazało się, że okazy znajdujące się w pojemnikach to nie jaszczurki, a egzotyczne pająki - najprawdopodobniej ptaszniki. Strażnicy skontaktowali się ze specjalistą z Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. - Dzięki jego pomocy już po kilku minutach oddzwonił do nas zaufany hodowca z okolic Poznania, który zabrał do siebie te 21 okazów. Z uwagi na porzucenie zwierząt, co stanowi przestępstwo, o zdarzeniu powiadomiono policję – dodaje Pietruszewski.

Policja ustala, kto porzucił pająkiSM Mosina

Autor:aa

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: SM Mosina

Pozostałe wiadomości