Poznań

Ktoś zastrzelił młodą wilczycę pod Złotowem. Miała czwórkę młodych

Poznań

Ktoś zastrzelił wilczycę pod Złotowem. Prokuratura bada sprawę
Nadleśnictwo LipkaMartwą wilczycę znalazł jeden z myśliwych

Martwą wilczycę znalazł w lesie jeden z myśliwych. Zwierzę zostało postrzelone w okolicę szyi - informuje prokurator.

Zastrzeloną wilczycę zauważył w lesie na terenie Nadleśnictwa Lipka jeden z myśliwych. Miała przestrzelone ciało na wylot. - Myśliwy powiadomił leśniczego, a leśniczy nas - mówi Janusz Grabowski, nadleśniczy z Lipki.

"Takie rzeczy nie zdarzały się wcześniej"

Sprawa poruszyła leśników. - Jest to pierwszy przypadek zastrzelenia wilka w naszym nadleśnictwie, takie rzeczy nie zdarzały się wcześniej - przyznaje.

Od razu zgłoszono zabicie wilczycy na policję. - Sprawą zajęła się już prokuratura i w tym momencie to właśnie oni prowadzą dochodzenie - wyjaśnia Grabowski.

Szukają sprawcy

Prokuratura prowadzi sprawę pod kątem zabicia zwierzęcia pozostającego pod ochroną gatunkową. Sprawcy grożą za to dwa lata więzienia.

Jak podaje Sebastian Drewicz, prokurator rejonowy w Złotowie, wilczycę odnaleziono 31 sierpnia. - Śledztwo prowadzone jest od 4 września. Poszukiwania sprawcy trwają, na razie przygotowujemy listę osób, które tamtego dnia miały zezwolenie na polowanie - mówi.

"Zdążyła wydać na świat cztery młode"

Przeprowadzono już sekcję zwłok wilczycy. - Powołano do niej biegłego z zakresu balistyki i lekarzy weterynarii. Ustalili oni, że była to wilczyca, która zdążyła wydać na świat cztery młode. Strzał oddano w okolice szyjne i w jego wyniku zwierzę zdechło - tłumaczy Drewicz.

Okoliczności zabicia wilczycy nadal nie są znane.

Autor: fc, mp / Źródło: TVN 24 Poznań

Źródło zdjęcia głównego: Nadleśnictwo Lipka

Pozostałe wiadomości